Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatrzymani za działki

35 podejrzanych i 78 zarzutów, które stawia im policja. Chodzi o posiadanie, przemyt, udzielanie i sprzedaż narkotyków.
Tę sprawę, cieszyńscy stróże prawa badają już od początku roku. W Cieszynie doszło wówczas do pierwszego zatrzymania. Wtedy 20-letni mieszkaniec Cieszyna wpadł podczas kontroli drogowej na terenie miasta. Posiadał przy sobie kilkadziesiąt gramów marihuany, które zakupił po czeskiej stronie. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową wydziału kryminalnego wnikliwie przeprowadzili dochodzenie w jego sprawie. Okazało się, że od jesieni ubiegłego roku do lutego br. wprowadził do obrotu ponad 1500 działek dilerskich marihuany.
 
Jak mówi aspirant Rafał Domagałą rzecznik cieszyńskiej policji - Wielokrotnie przekraczał granicę polsko-czeską, przez którą przemycał różne ilości narkotyków. Kryminalni ustalili także kolejne 34 osoby do których trafiły narkotyki. 6 z nich to nieletni. W większości są to mieszkańcy Cieszyna. Łącznie przedstawiono im 78 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Aż 43 zarzuty mi.in. posiadania, przemytu, udzielania i sprzedaży ma na koncie 20-letni główny podejrzany. Niebawem do sądu trafią akty oskarżenia skierowane przeciwko kilkudziesięciu podejrzanym. O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.
 
 
 
Od początku roku do końca września policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali za narkotyki 128 podejrzanych. 36 z nich to nieletni sprawcy czynów karalnych. Śledczy przedstawili im łącznie 330 zarzutów dotyczących posiadania, przemytu, udzielania i sprzedaży. Policjanci zarekwirowali ponad 1600 porcji dilerskich marihuany, prawie 800 działek amfetaminy, oraz 3700 tabletek zawierających fenterminum. Stróże prawa zabezpieczyli także kilkanaście krzewów konopi.
 
Red.
źródło: OX.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: