Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zatrzymali sprawców rozboju

Policjanci ze Skoczowa zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonali rozboju na terenie miasta. Kobieta powracająca z zakupów została zaatakowana przez dwóch napastników. Zabrali jej torebkę i uciekli. Za rozbój podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło 17 stycznia po 19.00 w rejonie wałów rzeki Wisły przy ulicy Sportowej w Skoczowie. Dwaj nieznani mężczyźni w kapturach na głowie podbiegło do kobiety. Zaczęli ją szarpać, a następnie przewrócili na ziemię. Jeden ze sprawców uderzył kobietę w twarz. Napastnicy wyrwali jej torebkę i uciekli. Pokrzywdzona straciła portfel z dokumentami, pieniądze i telefon. Następnie kobieta zgłosiła przestępstwo w skoczowskim komisariacie. Po powiadomieniu, kryminalni wytypowali potencjalnego sprawców napadu. Te ustalenia okazały się trafne. Dzięki prowadzonym działaniom operacyjnym, stróże prawa w drugim dniu poszukiwań zatrzymali jednego ze sprawców rozboju – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Drugi z bandytów wpadł w ręce funkcjonariuszy w ubiegłym tygodniu. Mundurowi odzyskali też skradzione przedmioty. – Zatrzymani mężczyźni, to dwaj mieszkańcy Skoczowa w wieku 19 i 23 lat – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji. 

Sprawcy rozboju byli znani mundurowym. Obaj byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Młodszy od razu trafił do zakładu karnego, ponieważ był poszukiwany listem gończym. Starszy również trafił za kratki. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: