Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieszkańcy Ślaska Cieszyńskiego biorą sprawy w swoje ręce - piszą petycję do Kolei Ślaskich

Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego nie posiadający samochodu mają utrudnione życie. Ciężko się gdziekolwiek dostać, zwłaszcza po cięciu kursów PKS Bielsko-Biała, czy Transkom. Piszą więc petycję do Kolei Śląskich. Jesteś za? Podpisz się i Ty!

Ruchu Autonomii Śląska postanowił zbierać na facebooku pytania i prośby, które za pośrednictwem radnych wojewódzkich z tego ugrupowania będą przekazywane władzom spółki Koleje Śląskie. Na facebookowym profilu – Naprawmy Koleje Śląskie pojawił się wpis o petycji przygotowanej przez mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Autorem petycji jest Radosław Mrózek ze Skoczowa. W stronę władz Kolei Śląskich kieruje prośbę o uruchomienie połączeń kolejowych linią 190 w relacji Cieszyn Bielsko-Biała przez Skoczów.

Patrząc na degradacje komunikacji zbiorowej w tym rejonie, w relacjach miedzy tymi miastami - likwidacja połączeń przez firmy PKS Cieszyn, PKS Bielsko - Biała oraz obcięcie siatki połączeń firmy Transkom Skoczów, wnoszę postulat o powołanie kolejowej komunikacji miedzy tymi miastami. Wiele grup społecznych takich jak studenci, uczniowie, osoby starsze, poruszają się w tych relacjach, do szkół, lekarzy na uczelnie. Wobec mającej miejsce degradacji komunikacji zbiorowej, grupy te zostają bez alternatywy w godny transporcie zbiorowym – czytamy w petycji.


Podpisani proszą władze Kolei Ślaskich o uruchomienie połączeń miedzy miastami Bielsko-Biała i Cieszyn przez Skoczów, obsługi jej niskopojemnym taborem szynowym - np. autobusy szynowe typu SN82, ewentualnie wydłużenie linii w relacji Wadowice Bieslko-Biała aż do stacji w Cieszynie.

Również dziś - 29.01.2013r. nad sytuacją komunikacji publicznej w powiecie cieszyńskim debatować będzie Rada Powiatu. Relacja z Sesji Rady Powiatu niebawem na portalu OX.PL.

Chcesz podpisać się pod petycją  KLIKNIJ TUTAJ

Czytaj: "Transkom tnie kursy"

PKS zawiesza kursy

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: