Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatrzymaj się na Dworcu Dobrych Myśli. Atrakcja powstaje w Ustroniu-Kuźni

Dworzec Dobrych Myśli – to miejsce powstaje w zabytkowym dworcu kolejowym w Ustroniu Kuźni. Pod jednym dachem znajdą tu swoje miejsce pluszowe misie, lalki i walizki, a także mali i duzi zwiedzający.

Misie już na dobre rozgościły się w Ustroniu, gdzie powstaje Dworzec Dobrych Myśli. Co rusz można ich spotkać w różnych miejscach Ustronia i regionu, gdzie oczekują na otwarcie swojego ukochanego dworca. - Uroczyste otwarcie nieco nam się przesuwa, bo ciągle czekamy na jakieś pozwolenia. Dworzec Dobrych Myśli skupia pod swym dachem 4 kolekcjonerów. Głównym zawiadowcą jest Bruno Zielonka i jego największa kolekcja misiów – mówi Anita Michałowska, której kolekcje unikatowego miniaturowego krawiectwa również znajdą swoje miejsce na Dworcu Dobrych Myśli.

Ponadto będzie można tu znaleźć misie, kapelusze i walizki Hanny Wasiak i kolekcję Lalek Świata Ewy Liszki. Wszyscy liczą na to że niezwykły dworzec swoje podwoje otworzy 25 listopada w Dzień Pluszowego Misia.
Na dworcu będzie można napić się kawy i herbaty w kawiarence „Pociąg do kawy” oraz zjeść misiowe smakołyki. - Miejsce ma za zadanie łączyć pokolenia. To tu będą spłatać się wspomnienia dziadków z opowieściami wnuków. W planie są również zajęcia artystyczne – dodaje Anita Michałowska.

Kolekcja Bruna Zielonki z Chorzowa to największa kolekcja misiów w Europie. Największy z nich ma 9 metrów najmniejszy 2 mm i wszystkie te misie znajdą miejsce na Dworcu Dobrych Myśli. Prócz misiów będzie można zobaczyć kolekcję ubrań dla lalek Anity Michałowskiej ze Skoczowa, która znaną Barbie ubrała m.in. w strój cieszyński.

 

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-13 08:14:12
Ondraszek: Świetna nazwa, dziś nam wszystkim bardzo bardzo takich myśli potrzeba. A dworzec to zawsze ciekawe miejsce, takie zatrzymanie się na chwilę w podróży, w każdym tego słowa znaczeniu. Fajnie, że powstają takie "wyspy".
2020-10-13 09:09:00
czesiohill: Fantastyczny pomysł dla zapomnianego miejsca. Może odżyje, czego z całego serca pomysłodawcom życzę.
2020-10-13 11:57:08
M53: Kapitalny pomysł, świetna nazwa. Zrobiło się weselej i lżej na duszy:) Powodzenia w realizacji:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: