Zatarasowane drogi, brak prądu

Wiatr daje się we znaki. Wiejący od kilku godzin halny łamie drzewa. Zniszczenia są również w infrastrukturze telekomunikacyjnej i energetycznej.

Strażacy mają pełne ręce roboty. Udało się udrożnić drogę wojewódzką 941 z Wisły w kierunku Istebnej. Na odcinku do Kubalonki strażacy musieli usuwać powalone drzewa. Jak informuje dyżurny komisariatu policji w Wiśle – na ten moment droga jest przejezdna, ale wiatr cały czas wieje. Przez kilka godzin w Wiśle nie było prądu. Prądu nie ma również w części Ustronia i Zebrzydowicach.

Jak informuje dyżurny ze stanowiska kierowania straży pożarnej w Ustroniu, strażacy non stop są wzywani do interwencji. Najwięcej ich do tej pory zanotowano w Wiśle, Ustroniu i Goleszowie, Dzięgielowie oraz kilka zgłoszeń w Brennej. Na szczęście nie doszło do poważniejszych zniszczeń, jedynie w Górkach potrzebne było zabezpieczenie dachu jednego z budynków.

Powalone drzewa na drogach, zerwane przewody energetyczne i telekomunikacyjne – do tych interwencji wyjeżdżają strażacy JRG. Nie ma na szczęście osób poszkodowanych.

 

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją