Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zasłabła w drodze na skocznię

Podczas zabezpieczenia wczorajszego (24.11.2019) konkursu skoków narciarskich w Wiśle policjant z cieszyńskiej drogówki, pomógł kobiecie, która zasłabła i straciła przytomność.

Inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich to duże, międzynarodowe wydarzenie, w którym bierze udział spora grupa kibiców. Policjanci cieszyńskiej drogówki dbali o bezpieczeństwo na drodze, szczególnie w rejonie skrzyżowań oraz na trasie dojścia kibiców na imprezę odbywającą się na skoczni im. Adama Małysza.

Podczas zabezpieczenia w rejonie skrzyżowania w Wiśle Malince na Czarne sierż. Tomasz Czajkowski z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Cieszyn zauważył małżeństwo z dzieckiem. - W pewnym momencie kobieta osunęła się na chodnik, uderzyła głową w krawężnik i straciła przytomność. Reakcja policjanta była odruchowa – natychmiast ruszył jej z pomocą i powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe. Policjant i mąż poszkodowanej natychmiast udzielił jej pierwszej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji mężczyzn kobieta jeszcze przed przyjazdem karetki odzyskała przytomność – relacjonuje zdarzenie asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Kobieta na przyjazd karetki oczekiwała w radiowozie. 34-letnia mieszkanka Piły została przewieziona do szpitala na dalsze badania.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-25 13:22:07
berta25: I to mi się podoba a konkretnie postawa Policjanta Brawo dla Niego za szybką i bezinteresowną pomoc.!!!!!!!
2019-11-25 14:18:53
krzysztof.nn: to był jednostkowy przypadek, teraz mogą zasłabnąć tłumy - oto wasza żałosna przyszłość w PiS-iarskim państwie d o o d b y t u: ✍ "Pasy zapięte? Kto ma słabe nerwy niech nie czyta. Oficjalny szacunek wysokości emerytur w przyszłości jaki dostałem z @zus_pl. Teraz dostajemy 53,8% ostatniej pensji (ok. 2,2 tys. zł). W 2045 będzie 32 proc., w 2060 - 24,9 %., a 2080 - %. To będzie ok. 1 tys. zł na miesiąc (na dzisiejsze pieniądze)" - pisze na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Bartosz Marczuk. ✍
2019-11-25 15:43:41
donekT: Jak widać, niektórzy przebudzili się dopiero obecnie. Emerytury dla młodszych pokoleń (wchodzących na rynek pracy), w wysokości około 400 zł (wg siły nabywczej sprzed kilku lat) przewidywane były już przeszło dekadę temu. Nie wiem, co to ma wspólnego z tematem wątku. Gratulacje dla Pana Funkcjonariusza! Więcej takich policjantów!
2019-11-26 09:26:17
krzysztof.nn: słabo też się może zrobić, kiedy się czyta takie historie, Europa, XXI wiek: ⛪ Burmistrz Ustrzyk Dolnych p r o s i do biskupa przemyskiego o ograniczenie godzin lekcji religii w szkołach. Gmina wydaje rocznie aż 530 tysięcy złotych na prowadzenie katechez. Gminy nie stać na lekcje religii m.in. z powodu wzrostu minimalnego wynagrodzenia, które wchodzi w życie w przyszłym roku. Dodatkowo dochodzą do tego koszty takie jak podwyżki dla nauczycieli czy jedynie częściowe sfinansowanie przez rząd efektów reformy edukacji. Gmina będzie musiała znaleźć brakujące 5,5 mln złotych z budżetu, by utrzymać oświatę na dotychczasowym poziomie. ⛪
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: