Zarzuty za śmierć w basenie

Prokuratura postawiła zarzuty dyrektorowi Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle, Adamowi J. Chodzi o tragedię, która rozegrała się w styczniu tego roku. W basenie utonął chłopiec.

Do tragicznego zdarzenia doszło początkiem roku. Pisaliśmy Wisła – śmierć w basenie.

17 stycznia po południu na basenie w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej pływała grupa dziewiętnastu nastolatków z powiatu zgierskiego. Podczas kąpieli zauważono dwóch chłopców na dnie basenu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, mimo akcji reanimacyjnej jednego chłopca nie zdołano uratować. Drugi trafił w ciężkim stanie do szpitala pediatrycznego w Bielsku – Białej.
Zdaniem policji i relacji świadków, w momencie tragedii na basenie nie było ratownika. A osoba która miała pełnić tę funkcję, nie miała właściwych szkoleń. Pisaliśmy: Ratownika nie było na basenie.

Szef ośrodka przygotowań paraolimpijskich, Adam J. usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków. Miał dopuścić do pracy ratownika osoby bez odpowiednich kwalifikacji, a w konsekwencji naraził na utratę życia osób korzystających z pływalni. Skutkiem takiego postępowania było nieumyślne spowodowanie śmierci 12-letniego Rafała K. i ciężki uszczerbek na zdrowiu Dominika K. Grozi za to do 5 lat więzienia. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-29 18:28:27
SurvivorMan: Oczywiście, że podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Jaśnie wielmożny Pan dyrektor dbał o jak największe zyski basenu a zatrudnienie ratownika narażało szefostwo na mniejsze zarobki i w konsekwencji zamiast jeździć PORSCHE CARRERA musieliby sie zadowolić AUDI A8.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją