Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zapraszają na rajd

Maj i czerwiec to miesiące licznych rowerowych rajdów rodzinnych organizowanych w naszym regionie. Początkiem czerwca odbędzie się w Ustroniu. Szczególny bo jubileuszowy - dwudziesty.

Ruszyły zapisy do jubileuszowego, dwudziestego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Ustroniu. Odbędzie się on w niedzielę 5 czerwca. Zbiórkę uczestników planujemy o godzinie 8.30 na ustrońskim rynku. Tradycyjnie start i meta tam właśnie będzie się znajdowała. Wyruszymy o 9.00 – informuje Katarzyna Czyż – Kaźmierczak – naczelnik wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

W tym roku trasa może nieco trudniejsza niż w poprzednich latach, ale dostępna dla każdego. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Są jednak konieczne zapisy, trwają do 22 maja. Po tym terminie zgłoszenia nie będą już przyjmowane. Zapisywać można się poprzez stronę internetową www.zawody.ustron.pl lub osobiście w urzędzie miejskim w wydziale promocji – pokój nr 16 – dodaje Katarzyna Czyż – Kaźmierczak. Wpisowe wynosi 10 zł. W jego ramach każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, koszulkę i będzie miał możliwość uczestnictwa w loterii.

Trasa rajdu wynosi około 18 kilometrów. Z rynku uczestnicy przejada ulicami Daszyńskiego, Stawową, Tartaczną, Fabryczną Obrzeżną aż do Goleszowa. Mapa rajdu do pobrania tutaj. Półmetek zaplanowany jest na górze Chełm. Tam będzie można się posilić i odpocząć. Na miejscu przewidziane są również różne atrakcje dla uczestników. W okolicach godziny 13.00 nastąpi powrót na ustroński rynek. Tam też tradycyjne losowanie nagród.

W ubiegłym roku w Ustrońskim Rajdzie Rowerowym wystartowało ponad sześciuset amatorów dwóch kółek.

JB
 

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: