Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zapraszają na Koncert Noworoczny. Są ostatnie bilety

Zjedzie się cała „śmietanka” powiatu cieszyńskiego. Ludzie kultury, samorządu, politycy i przedsiębiorcy. Wszyscy spotkają się w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza na tradycyjny Koncert Noworoczny, organizowanym przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej na rzecz zdolnej młodzieży cieszyńskiej. Macierz Ziemi Cieszyńskiej nie tylko pielęgnuje dorobek historyczny i kulturalny naszego regionu. Działalność Macierzy ziemi Cieszyńskiej, to również stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z „cieszyńskiego”. Właśnie organizowany jest koncert z którego dochód przekazany zostanie na ten cel.

Koncert Noworoczny - mamy nadzieję, sprosta wysokim oczekiwaniom naszych gości. Być może to dobry prezent pod choinkę dla bliskich, którzy dawno nie wychodzili z domu? Jest to świetna okazja, aby dobrze spędzić czas na pięknym koncercie, którego wykonawcy zrzeszeni są pod marką Artis Symphony Orchestra pod dyrekcją Jean-Claude'a Hauptmanna, co świadczy o najwyższym poziomie wykonań– mówi dr Cezary Tomiczek,Prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Przewodniczący Rady Funduszu Stypendialnego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Koncert odbędzie się 7 stycznia 2023r. o godz. 18.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Celem organizacji wydarzenia jest wsparcie zdolnej młodzieży Ziemi Cieszyńskiej, stypendystów Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, którzy ciągle chcą rozwijać swoje możliwości. - Jesteśmy wdzięczni, że dzięki Państwa hojności, możemy przyczynić się do wysokiego poziomu wykształcenia młodzieży z naszego powiatu. Każda złotówka przeznaczona na ten cel – jest budowaniem dobrej przyszłości dla naszego regionu – dodaje dr Cezary Tomiczek.

Fundusz Stypendialny Śląska Cieszyńskiego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, co roku przyznaje stypendia najzdolniejszej młodzieży z naszego regionu. To kontynuacja działalności Macierzy Szkolnej dla Księstwa Cieszyńskiego powstałej w 1885 roku, która jako najważniejszy cel postawiła sobie zbudowanie polskiego szkolnictwa. Dzięki jej działalności na Śląsku Cieszyńskim powstały: dwa gimnazja, seminarium nauczycielskie oraz szereg polskich szkół ludowych, ochronek i internatów. Bilety można kupić na platformie biletowej teatru lub w kasie biletowej.

Wspólnie z Zarządem Głównym Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na to wydarzenie dla naszych czytelników. Otrzyma je osoba, która w gwarze Śląska Cieszyńskiego wyrazi najciekawiej chęć wzięcia udziału w wydarzeniu. Na odpowiedzi czekamy do 28 grudnia 2023 r. do godz 16.00 na redakcja@ox.pl.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: