Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zapłacisz za postój samochodu na Hajduka w Cieszynie

Na ostatniej sesji rady Miejskiej Cieszyna radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia na ul. Hajduka w Cieszynie - od ul. Bobreckiej do budynku nr 15 - strefy płatnego parkowania. Jak zaznaczono pozwoli to na zwiększenie rotacji parkujących tam samochodów.

Na ostatniej (25.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zmiany uchwały dotyczącej ustalenia stref płatnego parkowania, wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w tych strefach, wysokości opłaty dodatkowej i sposobu poboru tych opłat. Zmiana polega na ustanowieniu strefy płatnego parkowania również przy ul. Hajduka. Projekt powyższej uchwały złożył Klub Radnych Cieszyński Ruch Społeczny. Stanowisko Klubu zostało poparte przez kierownictwo miasta.

Podzielając przedstawione stanowisko skierowałem pod obrady Rady Miejskiej projekt uchwały rozszerzający strefę płatnego parkowania o fragment ul. Hajduka stanowiący ciąg drogi publicznej, tj. od ul. Bobreckiej do budynku nr 15. Parkingi na pozostałym odcinku ul. Bobreckiej stanowiącym drogę wewnętrzną własności Gminy Cieszyn pozostaną bezpłatne – zaznaczył zastępca Burmistrza Bogdan Ścibut.

Jak podkreślają radni Klubu w ciągu ostatnich lat parking ten został znacznie obciążony ruchem samochodowym, a tym samym zwiększyła się liczba parkujących tam pojazdów. Zwiększono w międzyczasie postój przeznaczony dla taksówek, powstał obiekt z często odwiedzanym fitness klubem – czytamy z kolei w uzasadnieniu do powyższej uchwały.

Zaznaczono również, iż w przyszłości prawdopodobnie samochodów parkujących na Hajduka będzie jeszcze więcej m.in. na skutek budowy planowanej galerii handlowej. Zaznaczono również, iż niski poziom zmienności pojazdów zaparkowanych w tym miejscu utrudnia korzystanie z parkingu mieszkańcom jak również osobom podróżującym.

Strefa płatnego parkowania zwiększy rotację parkujących aut i umożliwi korzystanie z parkingu mieszkańcom ul. Hajduka poprzez możliwość wykupu abonamentów - czytamy w uzasadnieniu uchwały. Zakup nowego parkomatu będzie kosztował Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie 20 tys. zł.

 

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-30 07:16:37
igorrodz: Nie abym coś sugerował ale przt ul.Hajduka mieszka jeden z naszych cieszyńskich radnych...
2015-06-30 10:38:31
venis: igorrodz. masz rację!!!!!!
2015-06-30 14:30:02
Nokia2007: no i co z tego? Będzie płacił za parking jak wszyscy.
2015-06-30 16:03:59
traf: Słowem nawet przy Hajduka<br />Trzeba oszczędności szukać ...
2015-06-30 19:54:19
Przepierón: Dobrze, że są miejsca parkingowe płatne, przynajmniej będę miał gdzie moje autko postawić, bo bezpłatne są zawsze full.
2015-07-01 00:00:54
gellwetka: Przeczytałam \&quot;Paczkomat\&quot; zamiast\&quot;Parkomat\&quot; i tak się ucieszyłam :(
2015-07-01 00:00:55
gellwetka: Przeczytałam \&quot;Paczkomat\&quot; zamiast \&quot;Parkomat\&quot; i tak się ucieszyłam :(
2015-07-01 15:34:26
jacko881: Radny i tak nie zapłaci za parking uchwali sobie nową ustawę. Wkurw.... mnie jak pojedziesz autem nawet tam gdzie psy du..... szczekają i trza płacić za parking lub gościu zasuwa z buta do Ciebie po kase za parking , rozumie w rynku płacić . Dziwią się że dużo aut skoro był darmowy . Wstawcie jeszcze budkę przed Cieszynem i brać opłate za wjazd do Cieszyna . Żenada ....
2015-07-01 20:09:46
cd minerwa: A to dobry pomysl z ta budka ..:-)<br />Oplata za wjazd do Cieszyna - skansenu miejskiego XXI wieku z \&quot;nieziemskim \&quot; dworcem PKP, PKS.<br />Nic tylko czekac na przyjazd turystow z Azji. Takiej atrakcji turystycznej na pewno nie pomina.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: