Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zapłać mandat od razu

Zapłacenie mandatu na miejscu to od dłuższego czasu żaden problem. Przypomnijmy, że od lutego 2018 r patrole ruchu drogowego w całym kraju, w tym także na terenie województwa śląskiego zostały wyposażone w terminale płatnicze, dzięki którym za mandat można będzie zapłacić kartą.

Funkcjonariusze policji systematycznie otrzymują nowoczesny sprzęt i wyposażenie do służby. W tym zakresie korzystają także z nowinek technicznych oraz zmian w przepisach. Ponieważ niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, radiowozy śląskiej drogówki są wyposażone w mobilne terminale płatnicze.

Terminale płatnicze pozwalają na bezgotówkowe uiszczanie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą.  - Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców, którzy na miejscu będą mogli uiścić grzywnę. Wybór tej formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. Dotychczas osoba taka otrzymywała mandat karny kredytowany, co wiązało się m.in. z możliwym uiszczeniem opłaty poprzez Internet bądź tradycyjnie na poczcie. Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala. Kierujący o możliwości skorzystania z tej formy zapłaty wypowiadają się przychylnie, zgodnie twierdząc, że obecnie większość opłat za rachunki i zakupy robią w formie bezgotówkowej - informuje śląska drogówka.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-16 18:10:52
tom lem: Co za wspaniała wiadomość i długo oczekiwane udogodnienie, nie wiadomo tylko czy należy życzyć śląskiej drogówce maksymalnych wpływów czy zerowego salda ;-)
2020-02-17 08:46:49
: Dobry kierunek - zapłacić i tak trzeba, a o płatności tradycyjnej można w natłoku spraw zapomnieć. Natomiast kilka miesięcy temu, na pytanie o możliwość zapłacenia mandatu kartą usłyszałem od policjanta, że "no niby można, ale to by długo trwało"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: