Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaopiekuj się książką - w Cieszynie

W Cieszynie rozpoczęła się akcja pod nazwą ''Zaopiekuj się książką''. W ogólnopolskim przedsięwzięciu udział bierze 16 miast, po jednym z każdego województwa.

Cieszyn znalazł się wśród 16 miast, które biorą udział w ogólnopolskiej akcji. Projekt ma znamiona bookcrossingu - społecznej akcji zachęcającej ludzi do czytania i dzielenia się książką.

10 września (poniedziałek) w Cieszynie ruszyła akcja pod nazwą "Zaopiekuj się książką". Nad jej przebiegiem czuwa Biblioteka Miejska w Cieszynie wraz z firmą SKOK Ubezpieczenia. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta.

Z roku na rok czytamy coraz mniej. Pora to zmienić, zachęcić do czytania od nowa. Nie pozwólmy leżeć książkom na półce.

W Cieszynie książki uwalniane będą w takich miejscach, jak: Zamek Cieszyn (ul. Zamkowa 3), Kawiarnia Café Muzeum (ul. Regera 6), Restauracja Twój Zakątek (ul. Śrutarska 37), Stołówka MAPIS w Starostwie Powiatowym (ul. Bobrecka 29), Restauracja Panorama (ul. Na Wzgórzu 31), Świetlica Krytyki Politycznej (ul. Zamkowa 1) oraz w Wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Miejskiej (ul. Głęboka 15), na Filiach: nr 1 (ul. Wąska 1), nr 2 (ul. Cieńciały 1) i nr 3 ( ul. Kamienna 3c) .

- Miejmy nadzieję, że pomysł przyjmie się w Cieszynie i po książkę sięgnie niejedna osoba. Popieram takie akcje, jak ta. Książki są wiernym towarzyszem mojego życia, nie wyobrażam sobie, że podróż, pobyt w szpitalu, urlop... mogłabym spędzić z dala od książki. Mam nadzieję, że akcja „zarazi” czytelnictwem sporo osób... - mówi z nadzieją Iwona Gawlas, mieszkanka Cieszyna.

Jak będzie przebiegała akcja? To proste - każdy będzie mógł znalezioną w wybranych punktach książkę - zabrać do domu, a po przeczytaniu przekazać przyjacielowi, oddać do biblioteki lub pozostawić w miejscach oznakowanych plakatami.

- Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i przywrócenie książkom należnego im miejsca - zamiast leżeć na półce, książki powinny podróżować z rąk do rąk. Tak jak pisał Kornel Makuszyński Każda książka jest żywym stworzeniem. Każda ma duszę i każda ma serce – podkreślają realizatorzy akcji.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: