Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Wystawa „Polska: architektura & kultura” w Czeskim Cieszynie

Idący w stronę dworca kolejowego w Czeskim Cieszynie ulicą Strzelniczą mają okazję oglądać wystawę plenerową o polskiej architekturze i kulturze. Wystawa prezentuje nowoczesne obiekty przestrzeni publicznej, które pełnią funkcję kulturalne — muzea, centra kultury czy sale koncertowe, które powstały w Polsce w ostatnich latach. Pokazuje budynki, które są przykładem niezwykłej przemiany polskich miast.

Zdjęciom towarzyszą opisy sfotografowanych obiektów w języku czeskim. Skierowana jest więc ona do czeskiego odbiorcy. Nad Olzę przyjechała z Pragi. Jest to bowiem wystawa objazdowa, którą wypożycza Polski Instytut w Pradze.

Plansze zawieszono na murze budynku Zarządu Głównego Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej, wzdłuż którego idzie się do prowadzonego przez Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej klubu „Dziupla”.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-22 17:24:59
Edward_Sanetra: Osobisty przewodnik po Pradze. Filip Springer, Mariusz Szczygieł. Czy kto był w Pradze albo planuje tam pojechać, czy też podróże go nie kręcą - nie ma znaczenia, książkę tę wszyscy przeczytają z przyjemnością. Rzecz jasna dużo o samym mieście, ale w szerokim kontekście, i po prostu świetnie po Szczygłowemu napisana. Ciasteczko do schrupania. Polecam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: