Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie wspomina papieża

 

Występ młodzieży z katolickiego gimnazjum im. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie towarzyszył wernisażowi wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II. Wystawa prezentowana jest w sali parafialnej przy czeskocieszyńskim kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Alejach. O rocznicy śmierci  papieża-Polaka pamięta się bowiem także na Zaolziu.

 

-Granica już nie dzieli, ale łączy – podkreśliła w czasie wernisażu Krystyna Biernat, a zwracając się do grupy młodzieży z Cieszyna, która wystąpiła ze spektaklem słowno-muzycznym, powiedziała: -O to, by granica łączyła, starał się zawsze Jan Paweł II. Kiedy dziś obchodzimy 3. rocznicę jego śmierci, to jesteśmy tu wspólnie. Mogliście przyjść do nas bez problemów, nawet bez dowodów. 

 

Imprezy wspomnieniowe ku czci papieża odbywać się będą w parafii do niedzieli. Codziennie o godz. 16.00 wyświetlane będą filmy o Janie Pawle II : „Brat papieża”, „Karol-papież, który pozostał człowiekiem” oraz „Przyjaciel Boga”. W sobotę o godz. 19.00 członkowie parafialnego Koła Modlitewnego (ale mile widziane są i inne osoby) spotkają się przy herbacie by powspominać Jan Pawła II. Kulminacją obchodów będzie niedzielna msza święta w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, koncelebrowana przez ks. Józefa Budniaka i ks. Roberta Wojnowskiego. Po mszy wystąpi katolicki chór kościelny „Lutnia” z Cieszyna a poeta Kazimierz Węgrzyn recytował będzie własne wiersze. 

 

Zdj. Na wernisażu wystawy poświęconej papieżowi wystąpiła młodzieży z katolickiego gimnazjum im. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie

 

Elżbieta Przyczko

źródło: ox.pl
dodał: EP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: