Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rowerem w sieci i po Beskidach

Pasjonatów jazdy rowerem po beskidzkich szlakach informujemy, że uruchomiony został specjalny portal www.mtbbeskidy.pl. Znależć tam można szczegółowe opisy najciekawszych tras po beskidach na pograniczu Polski, Czech i Słowacji.

 

Na początek autorzy tego pomysłowego przedsięwzięcia przygotowali 10 propozycji wycieczek na rowerze górskim, o zróżnicowanym stopniu trudności (w skali od 1 do 6), także każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Można na przykład pojechać dokładnie po "Śladach Garego Fischera" (wynalazcy roweru górskiego, który odwiedził Istebną w roku 2006) albo obejrzeć imponujące wiatraki prądotwórcze, tuż za słowacką granicą, a wszystko to w zasięgu kilkugodzinnych wycieczek z Istebnej. Nie są jednak propozycje dla "niedzielnego" rowerzysty. Pokonanie górskich tras wymaga dobrej
kondycji, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. To trasy skierowane raczej dla ambitnych kolarzy, choć łatwe wycieczki także znajdują się w bazie danych. Lista wycieczek jest otwarta, gdyż na bieżąco będą dodawane kolejne. Ze strony www.mtbbeskidy.pl można pobrać mapy tras, traki GPS, opisy, profile wysokościowe, foto-opisy i inne przydatne informacje.

Wybierając się na rower w okolice Istebnej warto wcześniej zapoznać się z zawartością strony i skorzystać z praktycznych materiałów i wskazówek. "Kodeks dobrego rowerzysty", darmowe mapy turystyczne z trasami rowerowymi, 12 obiektów świadczących dla rowerzystów 10% zniżki na noclegi i wyżywienie, to przykłady, jak ciekawie i skutecznie można promować beskidy z doskonałymi warunkami do uprawiania kolarstwa górskiego.

Strona działa całkowicie nieodpłatnie dzięki środkom finansowym Gminy Istebna i dofinansowaniu z Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg IIIA Czechy-Polska na obszarze Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko.

 

Opracował: Wiesław Legierski, wiesiek@mtbbeskidy.pl


źródło: ox.pl
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: