Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Wspólna zabawa małych tancerzy z dziecięcego zespołu rytmiki i tańca „Rytmika” z rodzicami

„Rytmika” to dziecięcy zespół rytmiki i tańca działający przy Zarządzie Głównym Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej. Stanowi jakoby przygotowanie do tańca w reprezentacyjnym zespole PZKO - „Olza”.

Mali tancerze podzieleni są na 5 grup wiekowych: przedszkolne maluszki + dzieci dwuletnie, przedszkolne średniaki,przedszkolne starszaki + pierwszoklasiści oraz klasa II – IV.

Zajęcia prowadzą profesjonalni instruktorzy: Mgr Renata Milerska — absolwentka AWF w Krakowie — kierunek fizjoterapia, staż w zespołach ZPiT Olza i ZTL Krakowiak, absolwentka Letniej szkoły artystycznej w Koszęcinie oraz Mgr Katarzyna Lasota-Muszyńska — absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, specjalność Rytmika. Dyplom otrzymany w 2013 roku z wyróżnieniem. Laureatka konkursów krajowych i międzynarodowych w śpiewie rozrywkowym. Finalistka programu Szansa na Sukces emitowanego w Telewizji Polskiej oraz Fabryki Gwiazd w stacji Polsat. Na co dzień kompozytorka (w tym piosenek dla dzieci), tekściarka, autorka własnych ćwiczeń i zabaw umuzykalniających.

Dzieci trenują regularnie na próbach. Jednak rodzice, dziadkowie, krewni, a także ci, którzy wahają się, czy zapisać swoją pociechę do „Rytmiki” chcieliby zobaczyć efekty tych prób. Dlatego co roku organizowane są specjalne zajęcia pokazowe, podczas których mali tancerze prezentują, czego ostatnio się nauczyli. Ale nie jest to sam występ. Po tym, jak kolejne grupy wiekowe prezentują wyćwiczone krótkie układy taneczne, odbywa się potańcówka dla wszystkich. Dzieci porywają na parkiet rodziców i innych krewnych, którzy przyszli obejrzeć ich postępy w nauce tańca.

Tego roku tradycyjną potańcówkę „Rytmiki” zorganizowano w Domu Kultury w Kocobędzu 23 kwietnia. Po krótkim programie mali tancerze zaprosili swych gości do otwierającego zabawę poloneza, a następnie do swobodnego tańca. DJ Puszkiewicz, jeden z rodziców tańczących w „Rytmice” dzieci, serwował polskie przeboje, wśród których nie mogło zabraknąć takich szlagierów, jak utwory „Budki Suflera”. Grała też kapela Romana Jakubka.

Wszyscy świetnie się bawili, a potańcówka była doskonałą okazją nie tylko do obejrzenia postępów dzieci w nauce tańca, ale także do miło spędzonego z całymi rodzinami czasu na wspólnej zabawie.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: