Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Turyści i rowerzyści z PTTS Beskid Śląski” podsumowali sezon

Sto lat temu, kiedy granica państwowa podzieliła Śląsk Cieszyński na dwie części, podzielić musiały się także działające w regionie organizacje. I tak od 1922 roku na Zaolziu działa Polskie Towarzystwo Turystyczno Sportowe „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej. Od wielu już lat wspólnie działają kolarze – ci zrzeszeni w Towarzystwie Rowerowym „Olza” działającym przy PTTS z Klubem Kolarskim „Ondraszek” działającym przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Nic zatem dziwnego że na sobotnim (24.11) zebraniu PTTS, które zorganizowano w Domu PZKO w Lesznej Dolnej nie zabrakło przedstawiciela „Ondraszków”.

 - Serdecznie chciałem podziękować wszystkim uczestnikom i organizatorom za wspólne wycieczki, za wspólną organizację. A szczególne ukłony dla organizatorów wycieczek do źródeł Olzy, które były wspólnie organizowane oraz szczególnie za wycieczkę do ujścia Olzy. Serdecznie dziękuję za cały sezon. I zapraszam wszystkich, członków i sympatyków na wycieczki rowerowe w sezonie 2019 - mówił Andrzej Nowak - przedstawiciel Klubu Kolarskiego „Ondraszek” przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Beskid Śląski” w Cieszynie.

Podczas zebrania podsumowano mijający sezon turystyczny 2018. W statystykach znalazły się wycieczki rowerowe organizowane przez PTTS jak i wspólnie z „Ondraszkami” wspólnie organizowanych. Miłośnikom turystyki rowerowej za działaczami „Olzy” i „Ondraszka” przypominamy, że organizowane przez nic wyprawy otwarte są dla wszystkich, również spoza szeregów organizacji. Kalendarz akcji na 2019 rok zawiera 34 pozycje, z czego jedynie na połowę obowiązują wcześniejsze zgłoszenia a ilość miejsc jest ograniczona.

Sobotnie zebranie członkowskie jako że wypadło w listopadzie, a więc miesiącu, w którym szczególnie mocno akcentowana jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości uświetnił występ zespołu śpiewaczego „Ta Grupa”, który zaprezentował pieśni wojskowe z okresu I wojny światowej. Zebrani nie tylko wysłuchali kolejnych utworów, ale także dowiedzieli się jaka była historia powstania poszczególnych pieśni.

Zebranie zakończyła biesiada przy talerzu kapuśnicy i rozmowach głównie, ale nie tylko na tematy turystyczne. Bo wśród setki zebranych członków PTTS i „Ondraszka” sporo jest więzi koleżeńskich i przyjacielskich.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją