Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Sobota pod znakiem rocka

W sobotę 14 sierpnia nad Olzą było bardzo głośno. Z parku im. Adama Sikory po szerokiej okolicy rozchodziły się ciężkie, rockowe, punkowe, metalowe i hardcorowe dźwięki. Czeskocieszyński Ośrodek Kultury „Strzelnica” zorganizował tam bowiem jednodniowy festiwal muzyczny „ROCKOVÁNÍ NAD OLZOU”

Była to szósta już edycja rockowej imprezy. Wystąpiło 7 zespołów. Znalazły się wśród nich młodziutkie, założone raptem w zeszłym lub tym roku w Czeskim Cieszynie zespoły takie jak „Žáby z garáže” czy „Lockdown”, jak i starzy wyjadacze czeskiej rockowej sceny, jak istniejące od 2004 roku „MORČATA NA ÚTĚKU” czy grające od 1985 „Tři sestry”.

Na widowni również można było spotkać wszystkie pokolenia fanów rocka. Od długowłosych, siwych rockersów, których okres nastolatkowy przypadał na czasy, kiedy na scenie zaczynały grać „Tři sestry”, poprzez ludzi w średnim wieku, którzy na festiwal przyszli z kilkuletnimi dziećmi, na obecnej młodzieży kończąc. Do młodzieży z pewnością należy też zaliczyć zdecydowaną większość muzyków założonej w tym roku garażowej, punkowej kapeli „Žáby z garáže”. Tworzący ją muzycy mają 10,12, 16 lat. A na scenie wymiatają tak, że niejednemu staremu punkowcowi zakręci się łezka nostalgii w oku. Tym, którym już się zakręciła podpowiadam, że najbliższy ich koncert zaplanowano na piątek, 20 sierpnia o 17:00 w gospodzie „Malcownia” w Czeskim Cieszynie. Fani z polskiej strony granicy chcący się tam wybrać muszą jednak pamiętać o aktualnie obowiązujących przepisach granicznych, a także o tym, że aby wejść do lokalu w Republice Czeskiej wymagane jest posiadanie paszportu covidowego lub aktualnego testu z negatywnym wynikiem na obecność wirusa.

Fragmenty sobotniego festiwalu obejrzeć można tutaj:

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: