Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Podróże bliskie i dalekie

Organizowany przez Bibliotekę Miejską w Czeskim Cieszynie cykl prelekcji podróżniczych „Podróże bliskie i dalekie” doczekał się 200 spotkania. 23 lat trwania cyklu i 200 spotkań podsumowano podczas uroczystości w kawiarni Avion.

Odległe zakątki świata, inne kultury, egzotyczna przyroda budzi zainteresowanie i ciekawość ludzi. Nie wszyscy jednak mają możliwość podróżowania, zwłaszcza daleko. I to właśnie naprzeciw nim wyszła przed 23 laty Filia Biblioteki Miejskiej przy ul. Havlíčka organizując prelekcje podróżnicze pod hasłem „Podróże bliskie i dalekie”.

Podczas jubileuszowego spotkania, jakie odbyło się 19 października w kawiarni „Avion”, jak na rangę i tematykę wydarzenia przystało był tort z mapą świata. - Pierwsza prelekcja podróżnicza odbyła się jesienią 2000 roku. Wówczas studenci z Akademii Handlowej opowiadali o pobycie na Wyspach Owczych. Ponieważ zainteresowanie słuchaczy było duże, razem z ówczesną kierowniczką filii śp. Wandą Kozdrową postanowiłyśmy spróbować, czy nie uda się zorganizować cyklu spotkań o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. W siedzibie biblioteki przy ul. Ostrawskiej odbywały się różne spotkania w języku czeskim, a ponieważ filia przy ul. Havlíčka była ukierunkowana bardziej na polską literaturę i polskojęzycznych czytelników, postanowiłyśmy, że „u nas” prelekcje będą się odbywały w języku polskim – opowiedziała o tym, jak wszystko się zaczęło Ewa Sikora, wówczas pracująca w Filii przy ul. Havlíčka inicjatorka zorganizowania w bibliotece cyklu prelekcji podróżniczych.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: