Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Jaworzu wymieniają lampy

Od początku listopada na terenie gminy Jaworze prowadzone są prace przy modernizacji oświetlenia ulicznego, polegające na kompleksowej wymianie ulicznych opraw oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne modele LED. Będzie to aż 800 punktów świetlnych.

Do końca roku ma zostać wymienionych aż 800 punktów świetlnych w Jaworzu.

Prace rozpoczęły się w listopadzie, a ich zakres obejmuje wymianę opraw, co pozwoli na uzyskanie optymalnego efektu oświetleniowego.


Oprawy LED, które zastępują dotychczasowe, tradycyjne źródła światła, przynoszą ze sobą szereg korzyści, zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska.


Jednym z kluczowych aspektów modernizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ulicach w gminie Jaworze. Oprawy LED charakteryzują się lepszą jakością światła, co wpływa pozytywnie na widoczność i percepcję otoczenia nocą. Dodatkowo to bardziej ekologiczne rozwiązanie. Oprawy tego typu zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła. A mniejsze zużycie energii przez oprawy LED przekłada się również na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń związanych z produkcją energii elektrycznej.


– Projekt modernizacji oświetlenia w gminie Jaworze nie tylko przyniesie wymierne korzyści dla mieszkańców poprzez zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, ale również stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko naturalne. W ten sposób gmina Jaworze wnosi swoją cegiełkę do globalnych wysiłków mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko – podsumowała Anna Skotnicka-Nędzka, pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-11-21 12:21:02
ciotka matylda: Gratuluję pomysłu i liczenie na osiągnięcie korzyści ekonomicznych. Skoczów kilka lat temu zrobił to samo i pomimo osiągnietych oszczędności mamy wyłączenie oświetlenia w godzinach nocnych na niektórych ulicach .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: