Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Olimpiada Gmin Partnerskich

Brenna i Goleszów reprezentowały polską część Śląska Cieszyńskiego podczas Olimpiady Gmin Partnerskich, jaką już po raz dziewiąty zorganizowano w Wędryni na Zaolziu.

Olimpiada kojarzy się ze sportem. I faktycznie w sportowych zmaganiach, tyle że w dość nietypowych i zabawnych konkurencjach, zmierzyło się osiem zespołów z gmin w Polsce i na Słowacji, z którymi umowy partnerskie ma zaolziańska Wędrynia, a także sąsiednie gminy z terenu Republiki Czeskiej. Rywalizowano więc w takich dyscyplinach, jak: tajemnice lasu tropikalnego, tajemnica grobowca faraona, kangurza ścieżka, czy wyścig psich zaprzęgów. Wygrała Wędrynia (Czechy), przed Bystrzycą (Czechy) oraz Lesztinami (Słowacja).

Jednak tak naprawdę w całej, organizowanej w ramach projektu „Kultura bez granic/Kultura bez hranic”, realizowanego wspólnie przez Gminę Goleszów i Wędrynię nie o sportowe zmagania, a o integrację chodziło. Nie zabrakło więc występów artystycznych, które rozpoczęły się od popisów na scenie najmłodszych członków Zespołu Pieśni i Tańca „Goleszów”, a zakończyły wspólną zabawą taneczną wszystkich uczestników. Integrować można się było także przy bufecie ze smacznymi daniami typu placki czy gulasz i rozmaitymi trunkami do wyboru.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: