Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Melpomeny w Wędryni

W miniony weekend w Wędryni na Zaolziu królował teatr. Na scenie tamtejszej Czytelni Ludowej tradycyjnie zorganizowano Melpomeny czyli przegląd teatrów amatorskich.

Wystąpiły znane zaolziańskiej publiczności teatry amatorskie z Milikowa, Wędryni i Jasienia, ale także goście z zagranicy. Teatr im. Jerzego Cienciały z Wędryni przedstawił swoją najnowszą premierę pt. „Czary mary, spółka z o.o.“, Bajkarze Cieszyn „Małżeństwo na próbę“, teatr z Jasienia - „Urodziny“ a z Milikowa spektakl „Flacha“. Teatr z Chorzowa przedstawił spektakl „Serca o zmierzchu“, a gwiazdą festiwalu, która zakończyła go w niedzielę był Teatr Ludowy ze Lwowa, który zagrał bajkę „Czupurek“. Bajka bajką, dzieci bawiły się podczas spektaklu przednio, jednak dorośli widzieli w perfekcyjnie odegranej przez lwowskich aktorów sztuce i niuanse układów społecznych, i odniesienia do trudnej historii.

Wartościowym przedsięwzięciem było też reaktywowanie w ramach festiwalu przeglądu teatrów dla dzieci Talinki. W jego ramach w piątkowe przedpołudnie na scenie zaprezentowali się mali aktorzy z Nieborów, Wędryni, Oldrzychowic i Jasienia. W ramach przeglądu zorganizowano też warsztaty dla instruktorów teatralnych, które prowadził metodyk teatru dziecięcego Ewa Żukowska.

(indi)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: