Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Kiermasze używanych książek cieszą się dużym powodzeniem

Czytelnictwo na Zaolziu ma się całkiem dobrze. Taki wniosek można wysnuć po odwiedzeniu Kiermaszu Książki Używanej. Już drugą edycję wydarzenia zorganizowali działacze Miejscowego Koła w Gródku Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej.

Przez całą niedzielę 12 marca w Domu PZKO w Gródku znaleźć można było ciekawą dla siebie książkę za 12, 20, 30 czy 40 koron. Książki przed Kiermaszem przynieśli do gródeckiego PZKO mieszkańcy Grudku i okolicy pozbywając sią w ten sposób zalegających im w domach pozycji książkowych, po które już nie sięgną.

Była wśród nich literatura dla dzieci, z której pociechy ofiarodawców już wyrosły, przeczytana już beletrystyka, literatura faktu, jak i wszelkiego rodzaju poradniki już niepotrzebne tym, którzy na kiermasz je przynieśli. Książki dostępne na Kiermaszu były tak polsko, jak i czeskojęzyczne.

- A zdarzyły się i książki angielskojęzyczne. Te dla dzieci zniknęły w mig. Zresztą pierwsi kupujący przyszli na kiermasz już punktualnie na dziesiątą, o której Kiermasz się zaczynał i po godzinie zwłaszcza stoliki z książkami dla dzieci są już mocno przetrzebione – mówi Joanna Pilch, organizatorka Kiermaszu.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: