Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Jasieniczanie uświetnili imprezę w Sibicy

Zespół Regionalny „Dudoski” z Jasienicy był głównym punktem programu artystycznego podczas „Kobzol Szoł” - jesiennej imprezy z ziemniakiem w roli głównej organizowanej przez Miejscowe Koło Czeski Cieszyn Sibica Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej.

W ogrodzie Domu Polskiego MK PZKO w Sibicy zebrały się dwie setki gości. Program artystyczny otwarły popisami tanecznymi dzieci z miejscowej Polskiej Szkoły Podstawowej. Jego głównym punktem natomiast był występ Zespołu Regionalnego „Dudoski”, który zaprezentował tańce śląskie i żywieckie. Muzycy i tancerze z Jasienicy nie poprzestali jednak na planowym występie na scenie. Kapela zespołu przygrywała jeszcze długo do wspólnych tańców. A tancerze z zespołu rozkręcili zabawę porywając po swym występie w tany publikę.

Oprócz strawy duchowej w postaci artystycznych występów tanecznych i góralskiej muzyki nie zabrakło oczywiście strawy dla ciała. A tą stanowiły przede wszystkim placki i stryki, dzieci chętnie też zajadały się frytkami. Główną rolę w bufecie odgrywał bowiem tytułowy kobzol, czyli w gwarze ziemniak. Przepyszne jadło i rozmaite trunki były znakomitym tłem do wspólnej zabawy i przyjacielskiego spotkania. Bo trzeba wiedzieć, że przyjaźń pomiędzy członkami Miejscowego Koła Czeski Cieszyn Sibica Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego i społecznikami skupionymi wokół GOK-u w Jasienicy choć zapoczątkowana została podczas realizacji unijnego projektu, to przetrwała już dobrych kilka lat po jego zakończeniu.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: