Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Gorolski Święto - organizatorzy zapraszają przed monitory

Trwa „Gorolski Święto”- największa impreza folklorystyczna w regionie. Jest to 74 edycja Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych od 74 lat organizowanych przez Miejscowe Koło Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Jabłonkowie. Tego roku jednak, z wiadomych przyczyn, impreza nie jest międzynarodowa. I organizowana głównie z myślą o śledzeniu jej w wersji online we własnych domach, przed monitorami komputerów.

74 Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Gorolski Święto” tego roku zostały okrojone. Miast trzy dni, jak w latach ubiegłych, trwają tylko dwa dni – dziś, w sobotę 31 lipca oraz jutro, w niedzielę 1 sierpnia. Na scenie w jabłonkowskim Lasku Miejskim występować będą zespoły, których popisy transmitowane będą na żywo w Internecie. Każdy więc, z każdego zakątka świata, może obejrzeć występy tegorocznego „Gorolskigo Święta”. Wstęp na prowadzone online wydarzenie jest bezpłatny. Pełny program „Gorolskigo Święta” znajdziemy tutaj.

Bezpłatny jest też wstęp na teren jabłonkowskiego Lasku Miejskiego. Otwartych będzie kilka stoisk gastronomicznych. Przede wszystkim z myślą o wyżywieniu występujących do transmisji zespołów. Jeśli jednak ktoś miałby ochotę zobaczyć scenę na żywo, będąc na miejscu, to jest taka możliwość. Teren nie jest ogrodzony, bilety nie są sprzedawane. Można po prostu przyjść i popatrzyć, posłuchać, a nawet kupić sobie coś do jedzenia w jednam z kilku otwartych stoisk. Trzeba jednak pamiętać o obowiązujących obostrzeniach i przepisach sanitarnych. Na teren Lasku Miejskiego mogą wejść tylko osoby legitymujące się „paszportem covidovym”. „Kto wybiera się na Gorolski Święto, powinien przestrzegać obostrzeń antycovidowych rządu RC. Wstęp do Lasku Miejskiego będzie możliwy po okazaniu ukończonego szczepienia, zaświadczenia o przejściu covid-19, lub testu wykonanego w certyfikowanym laboratorium (PCR - maks. 7 dni, test antygenowy - maks. 3 dni). W areale obowiązują odstępy pomiędzy osobami min. 2 metry.” - informują organizatorzy. Trzeba liczyć się z możliwością wyrywkowych kontroli przez patrole policji.

- My zapraszamy ludzi przed monitory. Nie bylibyśmy w stanie zapewnić przestrzegania obowiązujących przepisów. Do tego w sobotę obowiązują inne, a w niedziele inne limity uczestników imprez masowych – wyjaśnia Jan Ryłko, prezes MK PZKO Jabłonków. - Mam nadzieję, że przyszłoroczna, uroczysta edycja Gorolskigo Święta, odbędzie się już w pełnej gali, bez jakichkolwiek ograniczeń – dodaje.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-31 15:43:55
Antykler   Forte: Byłoby znacznie więcej uczestników, ale większość wyjechała do Częstochowy na pielgrzymkę podziękować MBCz za uratowanie Czech od plagi kleszej pedofilii
2021-07-31 20:57:48
marat: Jak można zauważyć i sami się przyznajecie, faktycznie Wy macie za co dziękować MBCz, krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: