Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Film o karwińskim chórze w telewizji

30 stycznia o 21:30 na antenie ČT Art wyemitowany zostanie film dokumentalny o karwińskim chórze Permonik.

Dokument zatytułowany "Z Karvine do Carnegie Hall" ukazał się końcem listopada, a premierowy pokaz w karwińskim kinie Centrum był wyprzedany. Film opowiada o Evie Šeinerovej, która była jedną z pierwszych chórmistrzyń w Czechach i wraz z mężem Ivanem założyła w latach 60. ubiegłego chór Permonik. Od tego czasu zdobył on wiele międzynarodowych nagród, a w ubiegłym roku po raz kolejny dał koncert w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, o czym pisaliśmy tutaj.

Warto dodać, że kanał ČT Art można też oglądać po polskiej stronie Śląska Cieszyńskiego.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-18 17:46:54
Efob: Dlaczego mamy ciagle czytac na temat czeskiego kina teatru,co nas to wogule interesuje.Tak na codzien patrzac na ich wizyty u nas i ich zachowanie,co oni tutaj w naszych sklepach robia,rodzina wyszla z Biedronki z pelnym koszem towaru bez zaplaty,bo kasa nie dziala,taka byla wymowka,to tylko jeden taki przyklad,a jest ich na codzien tysiace.To naprawde obrzydliwe,tak dalej nie mozna,niech ktos cos zrobi.Niedobrze sie robi na ich widok,tak samo na ulicach jako kierowcy,oni sa okrutni i pozalowania godni.
2023-01-18 18:19:29
Mach: Efob, pisz za siebie i posługuj się liczbą pojedynczą. Nie każdy podzielać musi twoją opinię. Widać z tego ,że bliżej ci do "biedronki" i do miski niż do kultury. W Karwinie mieszka spora diaspora polska a wielu z młodzieży polskiej także śpiewa w tym chórze.
2023-01-18 19:57:50
św. Patryk.: efob może o tym nie wiesz, ale nie tylko czytać ale i komentarzy tu pisać nie musisz - tym bardziej, że są one naprawdę obrzydliwe, niedobrze się robi na ich widok, i nawet jest chyba w Polsce paragraf na takich jak ty pożałowania godnych qtasów, więc żebyś się nie zdziwił
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: