Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Festynów czas

Zakończył się sezon organizowanych pod koniec czerwca we wszystkich bodaj polskich szkołach na Zaolziu festynów szkolnych. Teraz przyszedł czas na spotkania członków polskiej społeczności na festynach organizowanych przez Miejscowe Koła Polskiego Związku kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej.

Lipiec właśnie tak rozpoczęli członkowie MK PZKO w Orłowej Porębie. W sobotę 1 lipca zorganizowano tam festyn ogrodowy – jedną z tradycyjnych, corocznych imprez organizowanych przez MK PZKO Orłowa Poręba.

Na scenie zaprezentowano program artystyczny. Wpierw wystąpił Zespół Taneczny „Błędowice”. Jego członkowie ubrani w regionalne stroje pokazali kilka regionalnych tańców. Drugim zespołem, który tego dnia wystąpił na scenie ustawionej za Domem PZKO Orłowa Poręba, był działający przy tym kole „Old Boys Band”. Panowie zagrali i zaśpiewali mnóstwo porywających publikę coverów, głównie z repertuaru polskiej muzyki popularnej.

Oczywiście, jak to na festynie, można było zjeść smakołyki regionalnej kuchni, takie, jak m.in. kaszanka, ciasta domowej roboty, które upiekły panie z działającego przy MK PZKO Klubu Kobiet, wypić kawę, herbatę czy piwo. I przede wszystkim miło spędzić czas w gronie przyjaciół i znajomych.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: