Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła-Ustroń-Brenna rowerem już wkrótce

To świetna wiadomość dla miłośników dwóch kółek i aktywnego wypoczynku na nich! Już teraz można przejechać ścieżką rowerową z Wisły do Ustronia. Wkrótce też do Brennej.

Szlak rowerowy, który łączy atrakcyjne turystycznie gminy Wisłę i Ustroń  jest już gotów – zakończyły się prace nad ostatnim elementem – w Ustroniu. Do użytku oddano tam ostatni około kilometrowy odcinek wzdłuż ulicy Sportowej.

- Jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji! To nasz powód do dumy, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się wykonać już całą trasę w naszym mieście! – komentuje na oficjalnym profilu burmistrz, Przemysław Korcz.

Wkrótce do istniejącego już szlaku dołączy i Brenna - gdzie budują przeprawę rowerową przez rzekę Wisłę. Po jej ukończeniu na rowerze będzie można szlakiem pomknąć na trasie Brenna-Ustroń-Wisła. 

Kompleks ścieżek rowerowych ma różną nawierzchnię, różne stopnie trudności, różna też jest tzw. infrastruktura towarzysząca – miejsca do odpoczynku, grillowania. Jednak jedno, co wspólne na całej trasie, to piękne widoki, które towarzyszą podczas pokonywania kolejnych kilometrów. 

W planach jest poprowadzenie ścieżek w kierunku np. Goleszowa czy Cieszyna, ale także w stronę Czech – np. do Nydka. Wszystko zależy, czy włodarzom uda się pozyskać na ten cel dofinansowanie.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: