Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. ''Beskidziocy'' i ''Ondraszki'' podsumowali sezon

W sobotnie popołudnie 25 listopada w wędryńskiej Czytelni członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno Sportowego ''Beskid Śląski'' w Republice Czeskiej spotkali się na zebraniu podsumowującym mijający rok. A że nie tylko współpracują organizując wspólne eskapady rowerowe z Klubem Kolarskim ''Ondraszek'' przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie, ale też członkowie ''Ondraszka'' i PTTK są zarazem członkami PTTS-u w Wędryni nie zabrakło delegacji z prawego brzegu Olzy.

Podczas zebrania podsumowano przebyte kilometry i omówiono plany na następny rok. W sprawozdaniu, które odczytała Wanda Farnik pojawiło się 17 odbytych wycieczek autokarowych, 11 pieszych, 15 wtorkowych, 9 rekonesansowych i 6 rowerowych. Razem uczestników wszystkich wycieczek było 1786. I o ile w autokarowych, pieszych czy wtorkowych przeważali członkowie PTTS, to w wycieczkach rowerowych na odwrót – więcej brało udział osób niezrzeszonych, aniżeli członków organizacji. - Propozycje naszych eskapad rowerowych są otwarte dla wszystkich. A że są wśród nich trasy o różnej długości i trudności każdy znajdzie w naszym kalendarzu, do którego śledzenia zachęcamy, coś dla siebie – mówił Zbigniew Pawlik reprezentujący „Ondraszka”.

We wspólnym kalendarzu PTTS-u i „Ondraszka” znalazły się pozycje, które są już tradycyjne, jak i wiele nowych. Kolarze obu organizacji realizować plan działalności na przyszły rok zaczną już 1 stycznia „noworocznym spacerem rowerowym”. Na nadchodzący rok zaplanowali aż 30 różnych wypraw. Są wśród propozycji tradycyjne rajdy „Do źródeł Olzy” i „do ujścia Olzy” czy Rodzinny, są wypady na rowerach na imprezy takie jak zielonoświątkowa jajecznica czy „Dzień Wędrowniczka”, „Dzień Gwarka” i „Dzień Rozstrzapka”, są wyjazdy poznawcze, jak „Z rowerową wizytą u sąsiadów w okolice Bielska-Białej”, są i takie z pamięcią o historii w roli głównej, jak m.in. „Stele żywocickie – jesteśmy IM winni tą pamięć” czy uczestnictwo w „II Rajdzie kolarskim śladami walk I Powstania śl. Powstańców z Piotrowiuc”, jest rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę, ale i wyjazdy rozrywkowe i imprezy towarzyskie.

Wspólne zebranie PTTS i kolarzy z PTTK to nie tylko sprawozdania i omawianie planów. Po posiłku w postaci budzącego skojarzenia z typową schroniskową, turystyczną strawą kapuśniaka w części artystycznej wystąpił teatrzyk z Mikołowa z przedstawieniem "Musimy se pomogać" autorstwa Ireny i Jana Czudków. Był też czas na wspólne spędzenie czasu przy stole, rozmowy, wspomnienia, indywidualną wymianę spostrzeżeń.

(indi)

źródło: ox
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: