Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zanzibar – rajska wyspa na Oceanie Indyjskim. Z czego słynie?

Zanzibar – miejsce urodzin Freddiego Mercury’ego, ojczyzna aromatycznych przypraw i rajski zakątek, idealny na egzotyczny urlop. Z czego słynie ta wyspa na Oceanie Indyjskim? Oprócz pięknych plaż i świetnych warunków do wypoczynku przez cały rok, znajdziesz tu też fascynujące i czarujące swoją urodą zakątki.

Kiedy najlepiej wybrać się na Zanzibar?

Na Zanzibar można lecieć przez cały rok, bo zwykle panują tu doskonałe warunki na urlop. Pamiętaj jednak, że od marca do maja trwa tu pora deszczowa, więc można spodziewać się niewielkich opadów deszczu. Idealne na wypoczynek na tutejszych plażach będą czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Wtedy temperatury są tu najwyższe. Również latem jest dobry czas na odwiedzenie plantacji przypraw, a wakacyjne kurorty tętnią życiem, dzięki czemu nie sposób się nudzić.

Jeśli marzysz o egzotycznym urlopie i wycieczce na Zanzibar, wakacje w ITACE będą doskonałym wyborem.

Co warto zobaczyć na Zanzibarze?

Odwiedzając tę wyspę, koniecznie trzeba zobaczyć stolicę wyspy o tej samej nazwie. Znajduje się tu zabytkowa dzielnica – Stone Town, wpisana na listę UNESCO. Zanzibarskie Stare Miasto jest urokliwym miejscem, pełnym krętych uliczek. Znajduje się tu też Muzeum Pałacowe.

Będąc na Wyspie Przypraw, trzeba odwiedzić jedną z tutejszych plantacji, gdzie niesamowicie intensywne, korzenne aromaty unoszą się w powietrzu. Kolejna atrakcja, którą warto zobaczyć, to Prison Island z sanktuarium ogromnych żółwi. 

Jaka jest pogoda na Zanzibarze?

Pogoda na Zanzibarze rozpieszcza. Najcieplejszymi miesiącami są styczeń, luty, październik, listopad i grudzień. Wtedy też jest tu statystycznie najwięcej godzin słonecznych w ciągu dnia. „Najzimniej”, o ile można tu mówić o zimnie, jest na Zanzibarze od czerwca do września. Średnia temperatura wynosi tu wtedy ok. 26 st. C. 

Z czego słynie Zanzibar? 

Zanzibar słynie przede wszystkim z plantacji aromatycznych przypraw. To właśnie ze względu na nie nazywany jest Wyspą Przypraw. Uprawia się tu goździki, gałkę muszkatołową, cynamon, kolorowy pieprz, kardamon, anyż, chili, kolendrę czy trawę cytrynową. Zanzibar jest ich światowym eksporterem, ale możesz je też kupić na targu w stolicy wyspy. Wszędzie w powietrzu unoszą się tu wspaniałe aromaty tych specjalności wprost z plantacji.

Zanzibar słynie także z bajecznych białych plaż z mięciutkim, drobnym i białym jak mąka piaskiem. Ocean Indyjski oblewa ich brzegi, a cień dają kołysane przez wiatr palmy kokosowe. Można się tu poczuć jak w raju! Urzeka także wspaniała natura. Na Zanzibarze znajduje się park narodowy Jozani Forest – to jedyny las tropikalny na wyspie, w którym w dodatku możesz spotkać endemiczny gatunek małpy – Red Colobus, czyli Gerezę Rudą. Niedaleko wejścia do Jozani znajduje się także farma motyli –  Zanzibar Butterfly Center. Zobaczysz tu setki gatunków tych owadów, żyjące w całej strefie równikowej. Możesz podziwiać, jak od jaja przeobrażają się one w gąsienicę, poczwarkę, aż w końcu przybierają postać wspaniałego motyla.

Jak widzisz, Zanzibar kusi wizją błogiego wypoczynku, aromatów nie z tej ziemi i wspaniałych atrakcji. Skusisz się na taką wakacyjną przygodę w raju?

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: