Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaniedbany i zarośnięty amfiteatr w Cieszynie...

Cieszyński amfiteatr lata świetności dawno ma już za sobą. Obecnie teren ten z pewnością nie jest wizytówką miasta. Planów na jego zagospodarowanie sprzed kilku lat nie udało się zrealizować. I jak się okazuje, póki co, na jakiekolwiek zmiany w tym zakresie mieszkańcy nie mają co liczyć.

Miał powstać wielopoziomowy parking i mały amfiteatr. No właśnie, takie były plany i na planach się skończyło ze względu na brak środków finansowych. Wprawdzie projekt był ujęty w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta ale, jak podaje cieszyński magistrat, brak było już możliwości pozyskania środków w perspektywie na lata 2007-2014, dlatego został usunięty z Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Na terenie cieszyńskiego amfiteatru tak więc, póki co nic się nie dzieje. Za to teren ten „zdobią” śmieci. Na wysoką trawę i walające się puszki oraz butelki zwracał uwagę swego czasu jeden z mieszkańców Cieszyna w pytaniach do Burmistrza. Jak informuje zastępca Burmistrza Aleksander Cierniak utrzymaniem wspomnianego terenu zajmuje się Miejski Zarząd Dróg. Pomimo sprzątania amfiteatru przez służby miejskie teren ten jest często zaśmiecany – dodaje Cierniak.

Czy oprócz koszenia trawy i sprzątania, na terenie cieszyńskiego amfiteatru zostaną w najbliższych latach podjęte jakieś działania? W nowej perspektywie rewitalizacja jest skierowana na rozwiązywanie problemów społecznych, a nie przestrzennych, dlatego zadanie nie było analizowane pod kątem nowego Regionalnego Programu Operacyjnego, nie ma środków w RPO na takie działania – informuje Cierniak.

Jak się okazuje zadanie było jednak analizowane pod kątem możliwości realizacji projektu transgranicznego z Czeskim Cieszynem. Jednak na dziś dzień koncentrujemy się na takich zadaniach, jak remont Domu Narodowego, czy budowa kładki „kolejowej” wraz z budową ścieżki rowerowej – tłumaczy Wiceburmistrz, po czym dodaje. Obecnie opracowywane jest Studium komunikacyjne (zadanie prowadzone przez MZD). W tym dokumencie, który będzie ustalał politykę transportową Cieszyna, zostaną ujęte kierunki działań dotyczące miejsc parkingowych. Ewentualne działania inwestycyjne będą musiały być powiązane z wynikami zawartymi w tym Studium.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-07-29 11:55:35
krolik bugs: Na klopotliwe pytania to Cierniak zawsze odpowiada. Macura taki na niby ... ?
2016-07-29 14:38:34
Stanko: Tak pięknego i tak świetnie usytuowanego amfiteatru może pozazdrościć KAŻDE miasto; rewelacyjny układ, centrum miasta, tysiące widzów, super widoczność, duża przestrzeń - no cóż, od lat stoi i ulega dewastacji.Cudowne imprezy mogły by się tam odbywać. Ale nikt chyba nie był w Grecji z \"naczalstwa\" miasta....
2016-07-29 15:37:14
Cacy 3: Szkoda, że nas nie odwiedzi nasz kochany Papa. Zaraz znalazły by się pieniążki na remont.
2016-07-29 16:29:08
trophynat: Nigdy dobrymi włodarzami nie będą ludzie z oświaty. A tacy niestety nieudacznicy najczęściej zabiegają o mandat samorządowy. Miasto się stacza po równi pochyłej. Nie widzą tego lub nie chcą widzieć wszyscy ci podpięci do koryta.<br />Wspomniany amfiteatr, dziura po dworcu autobusowym czy zarośnięte tory w kierunku na Goleszów są idealnym wykładnikiem degradacji, którą zaserwowały nam rządzące niedorajdy. Więc pytam się dlaczego oni jeszcze śpią spokojnie?
2016-07-29 19:11:46
krokusik: Cieszyn niedługo zmieni się w hospicjum. Młodzi ludzie uciekają, starsi nie inwestują - bo warunki nie przychylne. Fajnie się na Czechach zarabiało, ale skończyło się eldorado. Na osiedlach smutek i pustka bo dzieciaki nie mogą trawy deptać, krzyknąć, w piłkę pograć przed blokiem (wiem, na orliku mogą - ale to nie to samo). Za każdym razem ta znienawidzona straż miejska ich przegania, a za deptanie trawy mandatami straszą. Współczuję mieszkającym w tym mieście.
2016-07-29 22:18:00
jaco1151: Wg.mnie Cieszyn nie zasługuje na to żeby być miastem powiatowym,to miano powinno należeć do Wisły albo Ustronia...
2016-07-30 08:29:19
AK47: To ma być amfiteatr? Zbyt mały na parking. Zrównać z ziemią i porobić dodatkowe parkingi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: