Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamkowa wystawa czynna całą dobę

Tradycyjnie już Zamek Cieszyn przygotował wystawę prac dyplomowych kierunków projektowych dyplomantów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz obywateli tych państw studiujących poza krajami Grupy Wyszehradzkiej „Graduation Projects”. A że, z uwagi na pandemiczne obostrzenia, instytucje kultury są pozamykane, to wystawę można oglądać w witrynie zamkniętego budynku oranżerii nie wchodząc do środka. - Dzięki temu czynna jest ona całą dobę. A że witryna jest podświetlona, to naszą ekspozycję można zwiedzać również po zmroku, kiedy to prezentuje się bardzo ciekawie – stara się wyciągnąć jakieś pozytywy z konieczności dostosowania ekspozycji do wymogów sytuacji Lubomira Trojan, zastępcy dyrektora Zamku Cieszyn.

To już 19. edycja przeglądu „Graduation Projects”. A 10., podczas której prezentowane są prace dyplomowe z państw Grupy Wyszehradzkiej. - Tak że ta wystawa jest w pewnym sensie jubileuszowa, bo po raz dziesiąty jest realizowana międzynarodowa jej edycja – zaznacza Wioletta Beczek, kierownik Działu Przedsiębiorczości Zamku Cieszyn. .

Do 19. edycji przeglądu zgłoszono 243 dyplomy (w tym 140 2D i 103 3D), z których jury zakwalifikowało do wystawy 30 prac. Można je oglądać na wystawie prezentowanej w witrynach siedziby Zamku Cieszyn, ale także w Internecie. Został też wydany papierowy katalog wystawy. Twórców wyróżnionych projektów można natomiast poznać oglądając specjalnie na tą okazję przygotowany krótki film


(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: