Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zamknięte żłobki, szkoły i przedszkola od jutra!

Polska walczy z koronawirusem. Po posiedzeniu sztabu kryzysowego premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu żłobków, szkół i przedszkoli oraz szkół wyższych przez najbliższe dwa tygodnie od poniedziałku, ale już od jutra (czwartek) wzywa się do pozostania w domach dzieci i młodzieży. Dotyczy to również placówek niepublicznych.

Zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, szkoły wyższe, kina, muzea i placówki kultury – koronawirus w Polsce wprowadza ograniczenia w przebywaniu w skupiskach ludzi. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił właśnie zamknięcie wszystkich placówek oświatowych i kulturalnych, a także uczelni. Dotyczy to również placówek niepublicznych.


Swoją decyzję ogłosił tuż po posiedzeniu sztabu kryzysowego podczas konferencji prasowej tuż po godz. 10.30. Wszystko wskazuje na ogłoszenie pandemii światowej przez WHO.
- Koronawirus może być według WHO globalną pandemią, rozprzestrzenia się na wszystkie kraje, dlatego trzeba działać szybko i z wyprzedzeniem tam gdzie się da. Chcemy spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Potrzebne są zdeterminowane działania. To zmiana nawyków kulturowych takich jak witanie się, powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich - takimi są też placówki oświatowe, podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i wyższych uczelni, a także placówek kultury – mówił Morawiecki.

Nieczynne mają być żłobki, szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, placówki kultury. Zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Przedszkola i szkoły podstawowe w szczególnych wypadkach, mogą zapewnić opiekę, a rodzice wysłać dzieci do placówek, jednak wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Zamknięcie tych instytucji ma nastąpić od najbliższego poniedziałku, jednak prosi się o pozostanie w domach dzieci i młodzieży już od jutra.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: