Zamknęli alfonsów

Centralne Biuro Śledcze współpracujące z wydziałem śledczym z Kęt rozbiło grupę osób zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji. W procederze brało udział pięć osób.

 

Agencje towarzyskie organizowali w Wiśle i Bielsku-Białej prostytutkom podawali narkotyki a pieniądze z ich usług w znacznej części zabierali do własnej kieszeni. Czterej zatrzymani mężczyźni i ich wspólniczka usłyszeli już zarzuty przestępstw z art. 204§2 kodeksu karnego, za które grozi im do 3 lat więzienia. Dwóch z nich najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Wobec pozostałych prokurator zastosował policyjne dozory.

W proceder zaangażowanych było czterech mężczyzn w wieku od 28-38 lat oraz 23-letnia kobieta. Grupa organizowała w Wiśle i Bielsku Białej agencje towarzyskie, których siedzibą były wynajmowane mieszkania. Trafiały tam prostytutki. Zarobione przez nie pieniądze w większej części trafiały do kieszeni przewodniczącego grupie 28-latka i jego wspólników. . Kiedy oficerowie wkroczyli do ich mieszkań sprawcy nie kryli zaskoczenia. W toku realizacji sprawy u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego KGP zabezpieczyli ponad sto porcji narkotyków. Cała piątka usłyszała już zarzuty. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury tymczasowo aresztował dwóch spośród zatrzymanych. Pozostali zostali objęci policyjnymi dozorami.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją