Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamiast znicza, wpłać na fundusz dla żywych

Biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego dr Adrian Korczago opublikował apel. Zachęca w nim, by zamiast wielu zniczy wybudować żywy pomnik – fundusz dla żywych.

 

Zbliża się Święto Zmarłych i Dzień Wszystkich Świętych już dziś w wielu domach toczy się dyskusja co w tych dniach przyniesiemy na groby zmarłych, kiedy ich odwiedzimy...
Biskup Diecezji Cieszyńskiej dr Adrian Korczago zachęca by zamiast plastikowych zniczy i kwiatów, które zatrują naszą planetę, skupić się na „Funduszu dla żywych”.

- Zachęcony pozytywną reakcją wielu z was i całorocznymi wpłatami na Fundusz dla żywych, ponownie namawiam, byśmy wspominając naszych bliskich zawsze pamiętali o żywych, którym możemy pomóc! Symbolicznie udekorujmy groby naszych zmarłych wiązanką w imieniu całej rodziny czy wszystkich bliskich bądź znajomych, a zaoszczędzone w ten sposób środki przekażmy potrzebującym – zachęca Biskup Diecezji Cieszyńskiej dr Adrian Korczago.

Jak dodaje biskup, już w ubiegłym roku odpowiedzią na apel były pozytywne reakcje. - Wiem, że również tym razem wielu odpowie pozytywnie. Przekonujmy się nawzajem i zachęcajmy, by aktywnie uczestniczyć w tej akcji. Jak się okazuje, co roku zbieramy więcej funduszy. Oczywiście, że mogłoby być jeszcze lepiej. To jednak zależne jest od naszego zaangażowania, z jednej strony na rzecz żywych, z drugiej na rzecz dbałości o stan naszych cmentarzy i przyrodniczego środowiska. Koszty ozdób z pewnością w tym roku będą zdecydowanie wyższe niż dotąd. Czy zatem w obliczu ogólnego wzrostu kosztów utrzymania musimy jeszcze fundować gospodarzom cmentarzy dodatkowe obciążenia w postaci wywózki niezliczonych ilości śmieci po 1 listopada? Warto spożytkować zebrane fundusze w ramach proponowanej akcji na wsparcie tych, którzy doświadczą pogorszenia stanu zdrowia – dodaje biskup Korczago.
Akcja Fundusz dla żywych ma na celu dbanie o środowisko, by nie trzeba było powiększać naszych cmentarzy, bo coraz więcej osób będzie odchodziło wskutek zanieczyszczenia naszej planety. Nawiązuje ona do akcji Odpowiedzialni za stworzenie.

- Chodzi o to, by podejść odpowiedzialnie do ochrony stworzenia, kolejny raz pomyśleć również o olbrzymich kwotach, jakie nasze parafie płacą za wywóz śmieci.
Zeszłoroczna akcja Fundusz dla żywych sprawiła, że z zebranych ponad 27 000 złotych zakupiliśmy dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie Audiometr Interacoustics AD 629b oraz bieżnię do rehabilitacji Reebok – kwituje biskup.
Swój dar można przekazać na:
konto Diecezji Cieszyńskiej:
86 1020 1390 0000 6202 0143 4505
z dopiskiem Fundusz dla żywych

Po konsultacji ze szpitalami, zostaną zakupione wskazane przez lekarzy sprzęty.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: