Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zamek Cieszyn zaczyna klajstrowanie

- Jedyny nie tylko w rejonie, ale i w Polsce - Śląski Klaster Dizajnu rozpoczyna oficjalnie swoją działalność już w najbliższy czwartek, 8 września. Zapraszmy do Zamku Cieszyn na spotkanie inaugurujące – zachęca Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Spotkanie inaugurujące projekt rozpocznie się wraz z godziną 10.00. - Gośćmi spotkania będą: Zuzanna Skalska, Lilla Knop, Paweł Balcerzak. Wezmą w nim także udział członkowie Śląskiego Klastra Dizajnu – wyjaśnia Beata Mońka.

Zamek Cieszyn zaczyna dwuletnie "klajstrowanie", czyli "sklejanie" innowacyjnych firm i naukowców z projektantami. Łącznikiem będzie Śląski Klaster Dizajnu. To nowy projekt wymyślony i realizowany przez Zamek Cieszyn. - Podstawą funkcjonowania klastrów jest założenie, że nawet firmy, które na co dzień walczą o ten sam rynek, mogą współdziałać. Szczególnie, gdy założone cele łatwiej jest osiągnąć współpracując, niż konkurując. W Zamku Cieszyn wierzymy, że  ogniwem łączącym różne dyscypliny wiedzy i gospodarki może być design, a Śląski Klaster Dizajnu będzie pomostem ułatwiającym współpracę - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Czwartkowe spotkanie będzie okazją do pierwszej, wspólnej dyskusji o projekcie "Śląski Klaster Dizajnu -  nowa regionalna koncentracja branż kreatywnych", jak i możliwością przyłączenia się do tego przedsięwzięcia. 

- Do udziału w spotkaniu zapraszamy nie tylko uczestników Śląskiego Klastra Dizajnu, ale i firmy zainteresowane przystąpieniem do projektu, przedstawicieli władz samorządowych, pracowników jednostek badawczych i wszystkie osoby związane z przemysłami kreatywnymi – podkreśla Zamek Cieszyn. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: