Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przegraliśmy, zabrakło głosów

Ani jedno z architektonicznych rozwiązań z powiatu cieszyńskiego nie znalazło się nawet na podium plebiscytu internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Zabrakło głosów internautów.

W tegorocznej edycji konkursu można było głosować na 55 rozwiązań architektonicznych  z całego województwa śląskiego. Pięć z nich pochodziło z powiatu cieszyńskiego a były nimi: Centrum kulturalno-rekreacyjne w Strumieniu, Sala Widowiskowa w Pruchnej, Góra Zamkowa i Podzamcze w Cieszynie, Przedszkole Publiczne w Ochabach oraz Zabytkowa kamienica –„ Integrator” w Skoczowie. Niestety w głosowaniu internetowym nasze realizacje zostały daleko w tyle. Najlepsza według internautów okazała się Siłownia na wolnym powietrzu w Żorach – ten projekt otrzymał 2106 głosów. W sumie internauci oddali ponad 5000 głosów.


Z „cieszyńskich” propozycji  najwyżej oceniono Zagospodarowanie Góry Zamkowej i Podzamcza w Cieszynie – ta realizacja otrzymała 368 głosów. Najmniej głosów – 60 uzyskał skoczowski „Integrator”.


Plebiscyt na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest prócz głosowania oceniany przez Jury. Czy głosowanie internetowe będzie pokrywać się z tym wydanym przez Jury, przekonamy się 28 października  podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w dwóch konkursach: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego i Architektura Roku. Uroczystość odbędzie się w ramach Śląskich Dni Architektury.


KOD
 

ZOBACZ TEŻ: Tylko do końca sierpnia!

Najlepsza przestrzeń publiczna

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: