Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamarskie Biesiadowanie z fontanną

Fontanna solankowa już gotowa. Teraz czas na oficjalne otwarcie nowej atrakcji w Zamarskach. Długo nie trzeba będzie, czekać. Wydarzenie to połączono z Zamarskim Biesiadowaniem, które już w najbliższą niedzielę (26.09).

W sierpniu rozpoczęły się prace społeczne związane z budową fontanny solankowej w Zamarskach. Jak informował sołtys Klaudiusz Zawada, by zaoszczędzić środki finansowe społecznicy przygotowywali teren wokół fontanny. Społecznie udało się wykonać: likwidację starej fontanny, rozbiórkę starego fundamentu, przesadzić krzewy, wykonać nowy fundament, poszerzyć plac poprzez ułożenie krawężników i kostki brukowej, wykonać 3 ścianki ozdobne, wyłożyć plac wokół fontanny kostką granitową, zamontować ławki, wyrównać teren i posadzić trawę, wykonać prace porządkowe - wylicza sołtys, po czym dodaje. Jak widać pracy było sporo, ale kolejny raz udało się dzięki zaangażowaniu wielu osób - zwłaszcza chciałbym wymienić Pana Sebastiana Palac i Piotra Szkutka. To dzięki m.in. tym społecznikom daliśmy radę. Jeszcze raz serdecznie wszystkim z całego serca dziękuję - zwraca uwagę sołtys.

Zadanie realizowane jest z wyodrębnionych środków Funduszu Sołeckiego 2021 wzmocnionych środkami wojewódzkimi z konkursu Marszałkowskiego "Inicjatywa Sołecka 2021" oraz środków z budżetu gminy.

Oficjalne otwarcie Fontanny będzie miało miejsce podczas Zamarskiego Biesiadowania w najbliższą niedzielę 26 września o godz. 15.00. Tradycyjnie już podczas tego wydarzenia zostanie odsłonięta kolejna gwiazda w Alei Gwiazd Miłośników Cieszyńskiej Pieśniczki Ludowej. W tym roku zamarski Park wzbogaci się o gwiazdę Józefa Macha - ludowy rzeźbiarz, założyciel Zespołu Regionalnego  "Brenna". 

 

MSZ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: