Załogi ak-cieszyńskiego po Rajdzie Magurskim

2. Rajd Magurski, który zadebiutował w Mistrzostwach Polski, zgromadził na starcie 39 załóg. Dzięki systemowi "SupeRally", który również był nowością w Polsce, kilku zawodników mimo problemów na trasach odcinków, mogło kontynuować jazdę. Ostatecznie do mety rajdu, dojechało 36 ekip.
Leszek Kuzaj i Maciej Szczepaniak, startujący w 2. Rajdzie Magurskim, najnowszą wersją Subaru Imprezy-N12, zostali oficjalnymi zwycięzcami I Rundy RSMP.
Drugie miejsce zajęła załoga Tomasz Kuchar/Jakub Gerber ( Subaru Impreza N11 ) -
strata2.12,9 min., a trzecie Sebastian Frycz (AK Cieszyński)/ Maciej Wodniak (
Mitsubishi Lancer ) ze stratą 2.26,1 min.

Na starcie nie zabrakło też innych zawodników ak-cieszyńskiego. I tak Bartłomiej Boruta - Sławomir Grabarkiewicz, unikając poważniejszych przygód finiszował na b.dobrym drugim miejscu w klasie A 7. Niestety pechowo zakończył się rajd dla załogi Marcin Pasecki/ Zbigniew Cieślar (AKCieszyński). Pasecki wygrał wszystkie piątkowe odcinki i był pewnym liderem po pierwszym dniu zawodów. Równie udanie zaczął drugi dzień, wygrywając dwa pierwsze odcinki. Mimo wyśmienitej jazdy na kolejnych  odcinkach, załogę zawiódł samochód co spowodowało spadek na dalsze miejsce.

Wielką niespodziankę ,kibicom sprawiła załoga Kajetan Kajetanowicz - Aleksandra Kajetanowicz, którzy w rajdzie wystartowali jako zero (czyli auto informujące o zaczyjącym sie lada moment rajdzie). Mimo że załoga nie jechała na czas, swoją jazdą cieszyła oko każdego kibica.

Rajd Magurski to nie tylko mistrzostwa polski ale rownież puchar PZM, dzięki czemu kibice mogli oglądać dwa rajdy na raz.

W pucharze PZM również nie zabrakło naszych zawodników. W klasie A 0 Arkadiusz Bałuk / Marek Banot zdobyli czwarte miejsce, a Piotr Woś w N 0 wywalczył piąte miejsce.

źródło: M. Fielek