Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakończenie roku cieszyńskiego UTW

W czwartek o godzinie 16:00 rozpoczęła się impreza zakończenia roku cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Członkowie UTW mieli szansę wziąć udział w części oficjalnej, w czasie której nastąpiło krótkie podsumowanie roku akademickiego. Następnie część artystyczną zapewnił zespół regionalny Wielkokończanie.

- Bez wątpienia był to dla nas bardzo pracowity rok. Rok dużej aktywności i zaangażowania. Rok solidnej pracy, profesjonalnych zajęć, ciekawych zdarzeń i nowych doświadczeń, a wszystko to po to, by uświadomić sobie, jak ważna jest w naszym wieku dbałość o jakość życia. U nas nie ma egzaminów wstępnych i sesji egzaminacyjnych. Jest za to radość studiowania i wiecznej młodości. Oczywiście wszyscy studenci otrzymali promocję na następny rok studiów – tłumaczyła Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zakończenie roku cieszyńskiego UTW nie było kolejnym z serii wykładów, czy też spotkań plenarnych. Była to szansa na dobrą zabawę w gronie znajomych. W trakcie części oficjalnej nagrodzeni zostali między innymi uczestnicy tegorocznych olimpiad senioralnych. Dla zdobywców medali czekały podziękowania od naczelnika Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Następnie część artystyczną zapewnił zespół regionalny „Wielkokończanie” pod kierownictwem Stanisława Żyły. Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli również szansę zapoznać się z pracami, powstałymi w ramach działalności sekcji: malarskiej i artystycznej, oraz zagłosować na ich zdaniem najlepszą pracę. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowali się słuchacze UTW, którzy uczęszczali na sekcje: tańca liniowego oraz wokalną. Po występach goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.

 

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: