Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakończenie projektu ''Aktywni Seniorzy w Uniwersytetach Trzeciego Wieku''.

W sobotę 2 grudnia o godz. 13:00 w Dworku Góralskim w Łodygowicach odbyło się uroczyste zakończenie projektu ''Aktywni Seniorzy w Uniwersytetach Trzeciego Wieku''.

Pomysłodawcą, liderem i głównym organizatorem projektu „Aktywni Seniorzy w UTW” był Beskidzki Instytut Nauk o Człowieku pod kierunkiem ks. dra Stanisława Cadra. Projekt był realizowany od marca do grudnia 2017 roku. Do udziału w projekcie zaproszono 6 Uniwersytetów Trzeciego Wieku: z Cieszyna, Żywca, Skoczowa i Milówki oraz z Chybia i Łodygowic. W ramach projektu w każdym UTW prowadzone były kola naukowe, rozwijające zainteresowania i pasje naukowe seniorów.

W tym czasie słuchacze UTW mogli uczestniczyli w wykładach plenarnych oraz warsztatach, w zajęciach dedykowanych aktywizacji społecznej tj. spotkania integracyjne, laboratorium pasjonatów, wyjazdach popularno-naukowych. Seniorzy uczestniczyli w licznych wykładach, warsztatach zdrowego żywienia i higieny psychicznej, warsztatach aktywności ruchowej, zajęciach komputerowych, w kołach naukowych i laboratoriach. Poza nauką mieli możliwość skorzystania z wycieczki do Parku Nauki w Krasiejowie, kina i teatru, nie zabrakło też miejsca na spotkania integracyjne.

- Skupiliśmy się przede wszystkim w mniejszych miastach i na wsiach, gdzie seniorzy z uwagi na odległość od wiodących ośrodków akademickich są defaworyzowani w dostępie do tego typu usług, a jednocześnie mają znacznie gorsze warunki samodzielnego działania na rzecz swojego środowiska w zakresie popularyzowania nauki  - mówiła podczas podsumowania koordynator projektu Edyta Subocz-Ostruszka.

Uniwersytet cieszyński jako najstarszy i najbardziej doświadczony pełnił rolę mentora na rzecz pozostałych uniwersytetów, które mogły dowiedzieć się jak skutecznie zarządzać i rozwijać działalność oraz jak doskonalić i podnosić jakość kształcenia.

Podziękowania i gratulacje najaktywniejszym seniorom złożyli: senator Tadeusz Kopeć, burmistrz Żywca Antoni Szlagor, wójt Chybia Janusz Żydek oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

red./mat.pras.


źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: