Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakochani w kulturze! Konferencja prasowa z Kubą Abrahamowiczem

W czwartek (8.10) w gmachu budynku Teatru Elektrycznego odbyła się konferencja prasowa dla dziennikarzy, w której uczestniczył nowo wybrany dyrektor skoczowskiego MCK ''Integrator'' Kuba Abrahamowicz. Na spotkaniu omawiano kwestie związane z nowo zainaugurowanym rokiem kultury 2015/16, którego hasłem jest ''Zakochani w kulturze''.

-Chcemy w kulturze rozkochać jak najwięcej osób, w tym oczywiście i Państwa. Jesteśmy w pełni świadomi, że to właśnie kultura, jak nic innego, zbliża ludzi umożliwia przeżywanie rzeczy niezwykłych oraz niepowtarzalnych – tymi słowami przywitał przybyłych gości dyrektor MCK Kuba Abrahamowicz. Nowo zainaugurowany rok kulturalny 2015/16 oprócz programu stałego, pozytywnie przyjętego wcześniej przez mieszkańców, obfitować będzie także w wiele nowości. -Naszym celem na 2016 rok jest zaproponowanie mieszkańcom wielu nietypowych spotkań na poziomie kultury, chcemy, aby kultura miała swoje właściwe miejsce i była zauważona – mówił Abrahamowicz.

Na konferencji przestawiono i omówiono kilka nowości, czyli imprez całorocznych i cyklicznych. Należeć będą do nich m.in. Targ Śniadaniowy w Skoczowie, gdzie każdy z mieszkańców będzie mógł zrobić sobie śniadanie, spotkać się ze znajomymi, porozmawiać. Kolejną nowością jest Dyskusyjny Klub Kultury, na którym poruszane będą kwestie szeroko rozumianej kultury i inicjatyw z nią związanych, a także Wiosenna/Jesienna Terapia Śmiechem, czyli komediowe spotkania teatralne. - Chcemy zapraszać znane osoby, w listopadzie wystąpi Hanna Śleszyńska w programie „Kobieta Pierwotna”, przedstawi nam m.in kim jest współczesna kobieta pierwotna jakie są jej problemy oraz w jaki sposób je rozwiązuje. - poinformował dyrektor. -Czy zaproponowane przez nas inicjatywy znajdą uznanie, zadecydują mieszkańcy swoją obecnością. Jeżeli sale będą pełne oznaczać to będzie, iż istnieje zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia czy imprezy. - mówił Abrahamowicz.

Kultura ma na celu także promocję inicjatyw twórczych, nie tylko sztampowych, ponieważ fantazja to wielki dar. - Chcemy także promować występy kreatywne, np. te nie tylko odbywające się na scenach, ale także w nietypowych miejscach w plenerze – mówił dyrektor MCK. Abrahamowicz podkreślał także jak ważna jest promocja najmłodszych i rozwój ich talentów. MCK „Integrator” ma wiele propozycji na najbliższy rok dla dzieci. - Bardzo ważne jest, aby dzieci mogły występować oraz pokazywać szerszej publiczności swoje talenty. Chcemy także, aby nie kończyło się to tylko na jednym występie, a cyklu przedstawień. Tylko dzięki powtarzaniu i cykliczności można ćwiczyć swoje umiejętności oraz zbierać cenne doświadczenie. - podkreślał dyrektor na konferencji.

-Kultura jest jak "wielki balon latający nad miastem", każdy musi ją zobaczyć i doświadczyć, dlatego ważna jest jej promocja i reklama. Realizujemy bardzo profesjonalnie wydarzenia, które są zawarte w kalendarzu na nowy rok kulturalny 2015/16, na to mamy przeznaczone środki. Planujemy także rozszerzyć ofertę kinową, już w październiku pokażemy aż 30 pozycji filmowych, a 18 grudnia w Teatrze Elektrycznym premiera Gwiezdnych Wojen. – podsumował spotkanie Kuba Abrahamowicz.

Marcela Piekar

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: