Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kandydaci na ''fejsie''

Przed każdymi wyborami od kilku lat jest tak samo - mobilizacja w serwisach społecznościowych. Jedni z nich korzystają na bieżąco, inni uruchamiają swoje strony dopiero na potrzeby kampanii wyborczych. Wiele razy okazywało się, że niektóre profile po kampanii umierały. Zobaczymy, czy tym razem będzie podobnie.

Nie inaczej będzie także podczas tej kampanii... Politycy traktują konta w serwisach społecznościowych, jako ważny kanał komunikacji – dominują dwa serwisy Facebook i Twitter. To głównie na tych stronach możemy podglądać, co aktualnie robią posłowie oraz kandydaci na posłów. Przykładowo posłanka Aleksandra Trybuś  – Cieślar opublikowała wczoraj (09.10.2015) zdjęcie z ostatniej sesji sejmu.

Serwisy społecznościowe są jednym z podstawowych źródeł nie tylko informacji na temat kandydatów, ale także kontaktu z nimi, a także wymiany poglądów.  Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają konta (o ile istnieją) kandydatów do Senatu z naszego okręgu. 

W okręgu 79 mamy trzech kandydatów do Senatu. Wszystkich udało się szybko znaleźć w serwisie Faceebook.

Pierwszy z kandydatów to Ryszard Barcik, nauczyciel akademicki z  Bielska-Białej, nie należący do partii politycznej – aby zobaczyć, co udostępnia kandydat na senatora, należy zostać jego znajomym. Link do oficjalnego profilu: KLIKNIJ

Co do profilu Tadeusza Kopcia, parlamentarzysty, również nie należącego do żadnej partii politycznej, publicznie odnaleźć można dwa profile, na bieżąco aktualizowany jest profil: Senator RP Tadeusz Kopeć, który polubiło 218 osób.  Aby zobaczyć, co publikuje senator na swoim prywatnym koncie, należy zostać jego znajomym. Link do oficjalnego profilu: KLIKNIJ

Z kolei Karol Węglarzy, nauczyciel akademicki z Cieszyna, członek partii Platforma Obywatelska RP oprócz prywatnego konta uruchomił oficjalny profil kandydata - Szanowni Państwo, zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego profil Karola Węglarzego jako kandydata do Senatu z okręgu wyborczego nr 79.  – czytamy w jednym z wpisów kierujący do oficjalnego profilu polityka, gdzie obserwować możemy bieżące wydarzenia z działalności kandydata. Ten profil „polubiło” na razie (stan na 09.10.2015) 38 osób. Link do oficjalnego profilu: KLIKNIJ

Rozwiązanie  z dwoma profilami na pewno jest najbardziej sensowne, być może, gdyby (były już  Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego) Andrzej Bacza, prowadził dwa profile – prywatny i publiczny, całej burzy wokół jego osoby w ostatnim czasie by nie było.

Jedno jest pewne, profile społecznościowe są niezwykle ważne we współczesnej komunikacji z wyborcami. Jednakże trzeba uważać, co się pisze i co się publikuje, bo szybko ta droga promocji może obrócić się przeciw samemu kandydatowi. Kandydatom, politykom oraz innym osobom publicznym radzimy uruchamiać dwa profile -  prywatny i oficjalny, pozwoli to uniknąć wielu kłopotów np. z osobami które mają takie same, bądź podobne nazwisko.

Wkrótce przyjrzymy się profilom kandydatów do Sejmu.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-10 16:44:21
as355: Chciałbym o kandydatach przeczytać coś więcej ,a nie tz suche fakty .Czy na przykład.. jego syn woli bawić się z sąsiadem ,,bo taty nigdy nie ma w domu .Dlaczego jego matka jest w domu starców (nawet dobrym )a dopiero jest przed 70- tką ?.Dlaczego płaci alimenty w innym mieście ? .Kto jej pilnuje dzieci i za ile ?.I kiedy widziała go rodzina na święta ?.Jeżeli ich życie rodzinne i podejście do rodziny zanika w obliczu kariery politycznej ,,to co możemy się spodziewać po takim ,takiej kandydaturze ?.
2015-10-10 18:33:37
ibis: Ja jestem ciekaw czemu codziennie widuje się ciebie w godzinach południowych nawalonego jak \"ruski czołg\" w objęciach innego mężczyzny? To nie przystoi tak poważnej osobie. :-))
2015-10-11 09:05:48
as355: Właśnie opcje seksualne też powinny być podane ,by nie okazało się że potem nas ktoś wyrucha .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: