Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakład o Sztukę - wernisaż

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy ''Zakład o Sztukę''. Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

- Fakt, że „Zakład o Sztukę” został wystawiony w ulu Kultury – Pracowni dobrych Praktyk przy ulicy Srebrnej ma szczególne znaczenie. Wcześniej mieściła się tutaj Galeria Szara, która była związana z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, a aktualna wystawa ma związek właśnie z jubileuszem 50-lecia tego Uniwersytetu – poinformowała na wstępie Barbara Głyda-Żydek, koordynatorka działań w Ulu Kultury.

Na wystawie można zobaczyć prace łącznie siedmiu artystów: Małgorzaty Łucyny, Romana Maciuszkiewicza, Grzegorza Majchrowskiego, Jerzego Pietruczyka, Katarzyny Piki, Martyny Sobolewskiej i Pawła Synowca. Chociaż artyści stworzyli dzieła od siebie różne i wykonane w różnych technikach, wspólnym mianownikiem jest fakt, że osoby te współtworzą artystyczne struktury Instytutu Sztuki, jak wskazują organizatorzy, są to aktywni artyści, którzy wykorzystują swoje doświadczenia w zakresie sztuki w pracy ze studentami.

Wystawa „Zakład o Sztukę” jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego, który posiada również swój oddział w Cieszynie. Wystawa jest przygotowana przez osoby z Uniwersytetem Śląskim związane, które nauczają kolejne pokolenia artystów. Dzieła, wchodzące w skład wystawy można będzie podziwiać w Ulu Kultury przy ulicy Srebrnej 1 w Cieszynie do 23 kwietnia 2018 roku.

 


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: