Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakasali rękawy i ruszyli do pracy

Uczniowie wyposażeni w rękawice i worki na śmieci ruszyli do pracy. Puszki, plastikowe butelki, papier, szkło... jednym słowem śmieci trafiły tam, gdzie trafić już dawno powinny. Zadbali o to tym razem gimnazjaliści z Goleszowa.

Gmina Goleszów włączyła się do jesiennego sprzątania terenów zielonych. Efekt – uczniowie zebrali aż 30 worków śmieci, a to dopiero początek wielkich porządków.

Uczniowie goleszowskiego gimnazjum zakasali rękawy i zabrali się do pracy. Dzięki takim akcjom jak te, których organizatorem jest Jan Machała przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” już wiele miejsc zostało uprzątniętych. I choć to tylko kropla w morzu potrzeb to jednak bardzo znacząca. Na szczególne uznanie zasługuje również fakt, że młodzież sama chętnie włącza się w tego typu inicjatywy.

- Akcja sprzątania terenów zielonych ma kilka wymiarów. Między innymi społeczny i edukacyjny, jednak nie tylko – pozwala również zwrócić uwagę uczniów na problem ochrony środowiska – akcentuje Jan Machała – Po Cieszynie, Ustroniu, Brennej i Skoczowie przyszła również kolej na Goleszów. Dzisiaj (18.09.2012) przy udziale gimnazjalistów oraz władz gminnych udało nam się wspólnie zebrać ponad 30 worków różnorodnych śmieci, od plastiku, szkła, kartonów po odpady większych gabarytów. Śmieci było naprawdę sporo, zważywszy na fakt, że przeszliśmy zaledwie dwa odcinki szlaku gminnego „Jasieniowa” oraz czarnego szlaku turystycznego.

Oczywiście po wytężonej pracy przyszedł czas na odpoczynek. Zakończenie akcji odbyło się na strzelnicy. Była kiełbasa z ogniska i ciepła herbata. Nie zabrakło również konkursu przyrodniczego, który poprowadzili panowie – Jan Machała przewodniczący KOP oraz Wiktor Naturski z Nadleśnictwa w Ustroniu. Ogłoszenie wyników możliwe było dopiero po przeprowadzeniu kilku dogrywek. I tak pierwsze miejsce, wykazując się imponującą wiedzą zdobyła Marta Śliwka z klasy Ia. Miejsce drugie wywalczył Szymon Niemiec (kl. IIa), na miejscy trzecim uplasowała się uczennica tej samej klasy – Ola Pieszka.

Tradycją już stało się wręczanie opiekunom szkolnym pamiątkowych dyplomów, w podziękowaniu za wykonanie pracy na rzecz obiektu przyrodniczego - i tym razem nie mogło ich zabraknąć, podobnie jak pamiątkowych odznak.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: