Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zainaugurowano olimpiadę młodzieży

Wczoraj (18.02.2020) w Wiśle nastąpiło uroczyste otwarcie XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020”. W tegorocznej olimpiadzie młodzieży rywalizuje 1147 sportowców w 14 dyscyplinach sportowych. Zmagania toczyć się będą w 6 miastach województwa śląskiego i potrwają do 8 marca.

 Uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Andrzej Kraśnicki - prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Paweł Rassek - dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była również obecność Piotra Żyły, który na scenę wniósł olimpijski ogień.

- Kolejną edycję młodzieżowej olimpiady inaugurujemy w miejscowości, która jest domem takich wybitnych sportowców jak Adam Małysz, Piotr Żyła, Olek Zniszczoł, czy wielu, wielu innych, w tym olimpijczyków, mistrzów w sportach zimowych - powiedział Tomasz Bujok burmistrz Wisły.

Alpejczycy i snowboardziści rywalizować będą w Szczyrku a narciarze biegowi i biathloniści w Wiśle. W obu tych miastach odbędą się zawody w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W Cieszynie zaplanowano zmagania w łyżwiarstwie figurowym, w Gliwicach w curlingu, a w Jastrzębiu-Zdroju i Tychach w hokeju na lodzie.

Program rozgrywania konkurencji OOM Śląsk 2020 w Wiśle:
• skoki narciarskie/kombinacja norweska - 17-22 lutego, skocznia w Malince, trasy na Kubalonce
• biegi narciarskie - 17-23 lutego, Kubalonka


Szczegółowy program na www.oomslask2020.pl

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: