Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zagrają dla Dorotki!

Piłkarze Strażaka Dębowiec oraz Olzy Pogwizdów zmierzą swe siły w najbliższą sobotę (19.09). Jednak stawką pojedynku nie będą ligowe punkty, gdyż piłkarze zagrają w szczytnym celu.

Obie ekipy pauzują w najbliższej kolejce skoczowskiej A klasy, a to doskonała okazja nie tylko do szlifowania formy, ale i zorganizowania pikniku charytatywnego, podczas którego będą zbierane pieniądze dla Dorotki Dąbrowskiej, chorującej na nerwiakowłókniatowatość typu 1. W dodatku, dziewczynka zmaga się również z nieoperacyjnym guzem oczodołu, a próby jego wycięcia grożą amputacją gałki ocznej, a nawet paraliżem twarzy.

- Od niedawna na horyzoncie pojawiła się szansa leczenia farmakologicznego – lek Selumetinib jest ogromną szansą dla Dorotki. Lek ten potrafi, nawet o 60%, zmniejszyć nieoperacyjne guzy. Jeśli tylko dostaniemy zielone światło od naszego lekarza prowadzącego, będziemy chcieli spróbować takiej formy leczenia – czytamy w oświadczeniu rodziców.

Właśnie zbiórka na lek dla Dorotki będzie głównym wydarzeniem podczas piłkarskiej soboty w Dębowcu. Na godz. 13:00 zostało zaplanowane spotkanie pomiędzy oldboyami Strażaka Dębowiec i Olzy Pogwizdów. Trzy godziny później (16:00) na murawę wybiegną seniorzy obu zespołów, którzy rozegrają sparing. Podczas pikniku będzie można skorzystać z bufetu, a dzieci, w godz. 11:30 – 13, będą mogły zagrać w Bumper Ball.

Dla osób, które nie będą obecne podczas pikniku, a chciałyby wspomóc zbiórkę, poniżej podajemy numer konta bankowego, na które można przekazać darowiznę:

Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

Fundacja „Serca dla Maluszka”

Tytułem: 1035 Dorota Dąbrowska

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: