Zagraj w brydża

Każdy, kto jest miłośnikiem brydża, szachów, bądź gier planszowych, ale nie może znaleźć kompanów do gry, może to zmienić. Wszystko za sprawą spotkań brydżowych (i nie tylko), które odbywają się w każdą środę na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM ''Cieszynianka'' (ul. Kossak-Szatkowskiej 6).

Spotkania, w czasie których można grać w brydża, szachy, bądź też inne gry (głównie planszowe) i nie obawiać się braku kompanów są wynikiem wspólnych działań OCKiR, Klubu Seniora działającego na osiedlu Podgórze oraz sekcji brydżowo-szachowej i gier planszowych cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- W czasie spotkań zwykle jest od 12 do nawet ponad 20 osób. To nie są rozgrywki sportowe, gramy towarzysko. Nie mamy również żadnych kursów, czy szkoleń z zakresu brydża, jednak za każdym razem jedna para od nas bierze udział w Senioriadzie, często udaje się zająć również punktowane miejsca, aktualnie szukamy również drugiej pary, która mogłaby nas reprezentować, ponieważ ta pierwsza nie zawsze jest dyspozycyjna – powiedziała w rozmowie z portalem ox.pl Krystyna Pawliczek, lider sekcji brydżowo-szachowej i gier planszowych cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkania są spotkaniami otwartymi. Jak wskazują organizatorzy, nie trzeba być członkiem Klubu Seniora, czy też Uniwersytetu Trzeciego Wieku, żeby mieć możliwość uczestnictwa w wieczorze z grami. Każdy zostanie ciepło przyjęty, dla każdego znajdzie się miejsce przy stoliku do brydża, a także kompan do szachów, czy też szeroki wybór gier planszowych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją