Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zagłosuj na tramwaj!

„Szlak cieszyńskiego tramwaju” ma szansę zostać najlepszą samorządową inwestycją. Decydują głosy internautów!

Przypomnijmy, „Szlak cieszyńskiego tramwaju” to duży projekt, który realizowano transgranicznie (wspólnie ze stroną czeską) z unijnych środków. W ramach projektu m.in. gruntownie zmodernizowano Rynek, ulicę Głęboką i Zamkową w Cieszynie, a także ulicę Dworcową (Nádražní) w Czeskim Cieszynie (w szczególności dostosowując te przestrzenie pod względem dostępności);     wybudowano polsko-czeskie, a więc Transgraniczne Centrum Informacji Turystycznej przy Moście Przyjaźni, w miejsce budowli, która jeszcze do niedawna stanowiła dosłowny symbol podziału miasta – dawnej strażnicy granicznej oraz stworzono replikę tramwaju według oryginalnych rysunków wykonanych w 1910 roku przez producenta - Ringhoffer z Pragi-Smichova. Więcej 

Ten projekt ma teraz szansę zdobyć tytuł najlepszej samorządowej inwestycji w kraju.

- Właśnie ruszyło głosowanie internetowe w konkursie Serwisu Samorządowego PAP na najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Laureatów konkursu wybiorą internauci. Zapraszamy do oddawania głosów na "Szlak cieszyńskiego tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki"! – zachęcają władze Cieszyna.

O konkursie

Konkurs "Inwestycja z perspektywą" organizowany jest przez Serwis Samorządowy PAP. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców (według stanu na 1 stycznia 2023 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny).

Głosowanie konkursowe potrwa do poniedziałku, 19 lutego, do godz. 12.00.

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas konferencji "20 lat Polski w Unii Europejskiej", która planowana jest na 24 kwietnia w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Trzy inwestycje z najlepszymi wynikami zostaną nagrodzone statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi reporter PAP z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Reportaż wideo z tej wizyty zostanie opublikowany na stronach PAP.

Jak zagłosować?

Jak zagłosować na projekt "Szlakiem cieszyńskiego tramwaju - rozwój transgranicznej turystyki"? Wystarczy kliknąć tutaj. Możliwe jest wielokrotne oddawanie głosów, nie trzeba podawać maila ani numeru telefonu.

 

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-06 13:21:43
sierżant_Niemyty_Wycior: W wielokrotnym oddawaniu głosów ze służbowego telefonu bardzo dobra była eks-szefowa Domu Narodowego, psiapsiółka rodziny eks-burmistrza Macury, kosztowało to ją i jego utratę stanowisk i hańbę na pokolenia. Może w ramach pokuty teraz pomoże, tym bardziej że za darmo więc niczego nie ryzykuje.
2024-02-06 15:18:33
"tom": ... cieszyńskie lewactwo dostało wiatru w żagle po ostatnich wyborach, co zaczyna być ich świecką tradycją głosowań, opisanych zachętą w artykule wyłonienia zwycięscy - "... możliwe jest wielokrotne oddawanie głosów, nie trzeba podawać maila ani numeru telefonu" DOBRE!!! za darmo i incognito ;-)
2024-02-06 20:34:39
pszeniczny: Wygląda toto imponująco.Szkoda tylko, że nie może kursować między jednym a drugim nádraží.
2024-02-06 23:10:48
Marzanna: Na buble się nie głosuje. Komu to potrzebne i na co.
2024-02-07 06:40:48
labraks: tom w pełni się zgadzam. Pisowskiemu lewactwu po ostatniej wygranej w wyborach już do końca odwaliło. Kojarzenie pisu i jego działań z prawicą jest co najmniej śmieszne. Rewelacja że mamy tramwaj inwestycja potrzebna w Cieszynie jak przysłowiowej kur.. majtki w sytuacji gdzie stan infrastruktury drogowej jest tragiczny i nie chodzi tylko o bielską( bo zaraz obrońcy zaczną krzyczeć że miasto nie ma wpływu). Przedsiębiorcy zawijają interesy bo się nie opłaca w mieście transgranicznym z infrastrukturą kolejową i przy drodze szybkiego ruchu prowadzić biznesy a już w sąsiednich gminach firmy już mogą normalnie funkcjonować. Summa summarum trzeba się cieszyć mamy krzywy rynek jedną szynę przez pół miasta centrum informacji które powinno być dowodem w sprawie bo jego kiepskie wykonanie i poziom fuszerki jest tak żenujący że osoba która odebrała tą inwestycje i zapłaciła powinna odpowiadać karnie z defraudacje publicznych pieniędzy. Dobrze że śniegu już nie ma i znikły słupki z tablic może chociaż nikt się nie zabije na tej szumnej inwestycji.
2024-02-07 08:45:49
Mach: Projekt i roboty towarzyszące zmieniły obraz ścisłego centrum Cieszyna i przejścia granicznego pod zamkiem. Tramwaj cieszy się zainteresowaniem dzieci. Obiekt tam wybudowany z rozległym dacho-tarasem świetnie wpisuje się w istniejącą zabudowę po obu brzegach Olzy i jest licznie odwiedzany przez turystów. Oczywiście jeszcze trzeba znaleźć sensowne zagospodarowanie przestrzeni pod dacho-tarasem bo dwa stanowiska pracy z kosztami ogrzewania tego obiektu generują miastu nie małe straty.
2024-02-07 11:59:11
koszor: Pieniądze wyrzucone w błoto. Nie pierwszy raz i jeśli Staszkiewicz lub Major dalej będą u steru, to pewnie nie ostatni. Ale kto bogatemu zabroni.
2024-02-07 20:11:56
RysiekK22: ej Ty Machu co za bzdurę piszesz !!?? że ," Obiekt tam wybudowany z rozległym dacho-tarasem świetnie wpisuje się w istniejącą zabudowę po obu brzegach Olzy" !!!!!???? w nie się, k.. , nie "wpisuje" ino jest typowym przykładem celowego niewpisywania i robienia chaosu - debilnej mody wśród artystuff-arKITektuf. Skandalem jest że im na to tu pozwolono !!!
2024-02-07 21:35:08
Mach: Jasne RysiekK22, dla ciebie był lepszy ten chlew po byłym urzędzie celnym.
2024-02-07 21:41:31
RysiekK22: nie !!! przy każdej okazyji głoszę PRAWDĘ o tym że tam powinno być coś dopasowanego do zamku ( do jego najstarszych fragmentów ).. i że powinna temu towarzyszyć przebudowa mostu w stosownym stylu
2024-02-07 21:48:57
Mach: Rozumiem, ty głosisz tą trzecią prowdę ks. Tischnera. Niestety, na szczęście nie masz mocy sprawczej, jesteś tylko RyśkiemKalibru22 i tyle w temacie.
2024-02-08 17:46:15
RysiekK22: jo móm ta moc sprawczo, ino że Misja Oświeceniowa nigdy nie daje efektu natychmiastowego bo jest długotrwało pozytywistyczno praco u podstaw
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: