Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zadbaj o zwierzęta w Sylwestra

Kreacja już wybrana, makijaż gotowy, impreza zaplanowana, ale… czy pamiętałeś o swoim pupilu? Sylwester nie jest ulubionym świętem dla naszych zwierząt. Warto pomyśleć o czworonogach i zapewnić im bezpieczeństwo i jak najmniej stresu w tym czasie.

Więcej hałasu, więcej stresu

Często nasze zwierzęta, zwłaszcza psy i koty, źle znoszą sylwestrową noc. Głośna muzyka, okoliczne krzyki i huki spowodowane petardami zakłócają spokój czworonogów i dostarczają im sporą dawkę stresu.

- Stres związany z hałasem może wyrządzić wiele krzywd naszym domowym pupilom, dlatego apelujemy o ostrożność podczas tegorocznego świętowania. Tylko w Wigilię cieszyńscy strażnicy miejscy dwukrotnie interweniowali w sprawie psów, które samotnie błąkały się po mieście. Psy rasy Dog i Husky zostały przekazane do schroniska. – mówią strażnicy miejscy z Cieszyna.

Jeżeli napotkamy w okolicy wystraszonego czworonoga, nie bądźmy obojętni – powiadommy Straż Miejską pod numerem alarmowym 986 lub skontaktujmy się ze schroniskiem.

 

Jak pomóc zwierzętom przetrwać Sylwestra?

Najprostszym sposobem na spokojną sylwestrową noc dla czworonogów jest powstrzymanie się od korzystania z petard i sztucznych ogni – w końcu to one wywołują największy hałas. Alternatywą dla tych, którzy nie wyobrażają sobie imprezy bez iskierek, mogą być zimne ognie, które są bezpieczniejsze i nie hałasują.

Nawet jeśli sami zrezygnujemy z fajerwerków, można się spodziewać że usłyszymy i zobaczymy je wokół domu. Warto przygotować w domu zaciszny kącik dla naszego pupila, z dala od okien, w którym będzie mógł swobodnie przeczekać ten czas.

Dla dobra zwierzątka, można rozważyć spędzenie z nim Sylwestra w domu lub zostawienie go pod opieką innej zaufanej osoby. Towarzystwo właściciela lub bliskiej osoby z pewnością zwiększy poczucie bezpieczeństwa pupila i zmniejszy stres związany z okolicznymi hałasami.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: